04:56 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (37)
  588

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos teigimu, pratybose "Zapad-2017" dalyvaus tarptautines normas atitinkantis leistinas karių ir technikos skaičius, žiniasklaidoje pateikti duomenys yra perdėti

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Karių ir technikos, kurie dalyvaus bendrose Baltarusijos ir Rusijos pratybose "Zapad-2017", skaičius labia skiriasi nuo duomenų žiniasklaidoje, rašoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos informacijos ir spaudos departamento pranešime.

  "Bendras personalo ir kovinės technikos skaičius neviršija skaičiaus, nustatyto pagal 2011 metų Venos susitarimą", — rašoma departamento komentare.

  Planuojama, kad pratybose, kurios vyks rugsėjo 14-20 dienomis dalyvaus iki 12700 kariškių (7200 Baltarusijos karinių pajėgų ir 5500 iš Rusijos kariuomenės, iš jų apie 3000 Baltarusijos teritorijoje). Be to, planuojama pritraukti apie 70 lėktuvų ir sraigtasparnių, iki 680 kovinės technikos vienetų, tarp jų apie 250 tankų, apie 200 reaktivinės ugnies sistemų ir minosvaidžių, iki 10 laivų, rašome komentare.

  "Tai labai skiriasi nuo skaičiaus, kurį skelbia žiniasklaida rašydama apie artėjančias pratybas", — pabrėžia Rusijos URM.

  Be to, pranešime skelbiama, kad, nepaisant realaus karių ir technikos skaičiaus, Baltarusija pakvietė stebėti aktyvią pratybų dalį tarptautinių organizacijų  (JT, ESBO, NATO, NVS, Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos(KSSO), Tarptautinio Raudonojo  Kryžiaus) atstovus. Taip pat kvietimai buvo išsiųsti užsienio valstybių diplomatinių atstovybių, akredituotų Baltarusijoje, atstovams, bei kariniams stebėtojams iš Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Estijos, Švedijos ir Norvegijos.

  "Mes palaikome šiuos Baltarusijos žingsnius", — pabrėžiama Rusijos URM pranešime.

  2017 metų liepos 13 NATO būstinėje buvo surengta trumpoji konferencija, kurios metu Rusijos karo ekspertai suteikė informaciją apie pratybas.

  "Jie detaliai papasakojo apie uždavinius, kurie bus atidirbti šių karinių pratybų metu, apie poligonus, kur vyks pajėgų dislokavimas, o taip pat suteikė informaciją apie pajėgas ir lėšas, kurios bus panaudotos, tarp kita ko informacią apie personalą ir apsiginklavimą bei karinę techniką", — teigiamam komentare.

  Be to, Rusijos URM teigimu, rugpjūčio pabaigoje Rusijos gynybos ministerija kartu su Baltarusijos kolegmis planuoja surengti dar vieną trumpąją konferenciją dėl pratybų skirtą užsienio šalių diplomatijos atstovams, akredituotiems Rusijoje.

  Baltarusijos ir Rusijos karinės pratybos "Zapad-2017" vyks rugsėjo 14-20 dienomis septyniuose Baltarusijos poligonuose. Į jas iš Rusijos atvyks apie tris tūkstančius karių ir apie 280 vienetų technikos. Taip pat planuojama pakviesti tarptautinius stebėtojus, įskaitant ir NATO.

  Liepos 28 dieną Krašto apsaugos ministeriją pasiekė Baltarusijos gynybos ministerijos kvietimas, adresuotas visiems akredituotiems užsienio šalių gynybos atašė, dalyvauti strateginių pratybų "Zapad 2017" stebėjimo programoje.

  Anksčiau Lietuvos saugumo departamentas paskelbė grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaitą.

  Dokumente įvardytos pagrindinės grėsmės šaliai, be to, dauguma pavojų, anot Saugumo departamento, sklinda iš Rusijos, ypač rugsėjį įvyksiantys Rusijos ir Baltarusijos mokymai "Zapad-2017". Autorių teigimu, "Rusija jau šiuo metu sugebėtų per 24-48 val. pradėti kovos veiksmus prieš Baltijos valstybes".

  Temos:
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (37)

  Dar šia tema

  Konservatoriai prašo apsaugoti tiltą per Ančios upę pratybų "Zapad" metu
  Lietuva išreiškė savo susirūpinimą dėl pratybų "Zapad-2017"
  Pratybų "Zapad-2017" metu JAV padidins karinį buvimą Lietuvoje
  Makėjus: "Zapad-2017" bus visiškai atviros stebėtojams
  Lukašenko apie pratybas "Zapad-2017": mes nekovosime prieš visą pasaulį
  Tegai:
  pratybos, karinė technika, karinės pratybos, kariai, Zapad 2017, Rusijos užsienio reikalų ministerija, Rusija

  Svarbiausios temos