13:07 2018 Gegužės 26
Vilnius+ 23°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
  Pratybos Geležinis vilkas 2017, archyvinė nuotrauka

  Nuo metų pradžios Europoje atlikta apie 50 manevrų

  © Photo: Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (38)
  77 0 0

  Eilė NATO šalių ir Ukraina išreiškė nuogąstavimus dėl "Zapad-2017", kuriuose dalyvaus apie 12,7 tūkstančių karių, nors per keturis šių metų mėnesius Europos teritorijoje alikta apie 50 manevrų dalyvaujant daugiau nei 60 tūkstančių žmonių

  VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Apie 50 manevrų dalyvaujant daugiau nei 60 tūkstančių žmonių atlikta Europos teritorijoje per šių metų laikotarpį nuo birželio iki rugsėjo mėnesio, praneša RIA Novosti su nuoroda į Vakarų karinės apygardos (VKA) vado generolo-pulkininko Andrejaus Kartapolovo pareiškimą laikraščiui "Krasnaja zvezda".

  "Mūsų duomenimis, nuo šių metų birželio mėnesio Europos teritorijoje jau pravesta apie 50 mokomųjų-karinių renginių, kuriuose dalyvavo ir JAV kariai, — teigia Kartapolovas.

  Pasak jo, operatyvaus ir kovinio pasirengimo operacijų skaičius šalia mūsų sienos nuolat didėja".

  Zapad-2013, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Андрей Александров

  Eilė NATO šalių ir Ukrainos valdžia anksčiau išreiškė nuogastavimus dėl artėjančių mokymų "Zapad-2017", kuriuose dalyvaus apie 12,7 tūkstančių karių (apie 7,2 tūkstančius žmonių iš Baltarusijos karinių pajėgų, iš Rusijos Federacijos — apie 5,5 tūkstančius žmonių, iš jų Baltarusijos teritorijoje dalyvaus apie 3000 žmonių).

  Strateginiai mokymai  "Zapad-2017" įvyks rugsėjo 14-20 dienomis Baltarusijos teritorijoje ir trijuose RF poligonuose.

  Juose bus panaudota apie 70 lėktuvų ir sraigtasparnių, iki 680 karinės technikis vienetų, tame tarpe apie 250 tankų, iki 200 reaktyvinių sistemų, kulkosvaidžių ir minosvaidžių ginkluotės, taipogi 10 laivų.

  Bendrų veiksmų planavimui pasitelkiamos operatyviosios Rosgvardijos grupės, FTB, VRM pajėgos.

  RF gynybos ministro pavaduotojas generolas-leitenantas Aleksandras Fominas yra pareiškęs, kad mokymai yra išskirtinai gynybinio pobūdžio, juose bus akcentuojama kova su teroristais, turinti palaikymą iš užsienio. Jis teigia, kad versijos apie tai, kad mokymų metu ruošiamas pagrindas "okupuoti" Lietuvą, Lenkiją ir Ukrainą neturi nieko bendro su realybe.

  Liepos 28 dieną Krašto apsaugos ministeriją pasiekė Baltarusijos gynybos ministerijos kvietimas, adresuotas visiems akredituotiems užsienio šalių gynybos atašė, dalyvauti strateginių pratybų "Zapad 2017" stebėjimo programoje.

  Anksčiau Lietuvos saugumo departamentas paskelbė grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaitą.

  Dokumente įvardytos pagrindinės grėsmės šaliai, be to, dauguma pavojų, anot Saugumo departamento, sklinda iš Rusijos, ypač rugsėjį įvyksiantys Rusijos ir Baltarusijos mokymai "Zapad-2017". Autorių teigimu, "Rusija jau šiuo metu sugebėtų per 24-48 val. pradėti kovos veiksmus prieš Baltijos valstybes".

  Temos:
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (38)

  Dar šia tema

  Lietuva neįves ekstremalios situacijos pratybų "Zapad" metu
  Rusijos URM patikslino karių ir technikos skaičių pratybose "Zapad-2017"
  Konservatoriai prašo apsaugoti tiltą per Ančios upę pratybų "Zapad" metu
  Tegai:
  karinės pratybos, Zapad-2017, Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos