19:40 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Dmitrijus Peskovas, archyvinė nuotrauka

  Peskovas: stebėtojai gali paveikti Grybauskaitės nuomonę apie "Zapad-2017"

  © Sputnik / Сергей Гунеев
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (37)
  7630

  Rusijos prezidento spaudos sekretorius pažymėjo, kad Lietuvos prezidentės nuomonė gali pasikeisti gavus informaciją nuo tarptautinių stebėtojų

  VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė turės galimybę pakeisti savo požiūrį į pratybas "Zapad-2017" gavus informaciją nuo tarptautinių stebėtojų, įsitikinusių, kad pratybos atitinka scenarijų, pareiškė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, pranešė RIA Novosti.

  Grybauskaitė, savo kalboje JT Generalinėje Asamblėjoje išreiškė nuomonę, kad bendros Rusijos ir Baltarusijos pratybos "Zapad-2017" yra informacinio karo dalis ir yra skirtos baimei plėsti. Anot jos, Rusija, rengdama tokias pratybas, "repetuoja agresyvius scenarijus prieš kaimynines valstybes, mokydama savo kariuomenę pulti Vakarus".

  Kaip anksčiau pranešė Rusijos URM, komentuodama susirūpinimą dėl pratybų skaidrumo užtikrinimo, bendras personalo ir kovinės technikos skaičius neviršys skaičiaus, nustatyto pagal 2011 metų Vienos susitarimą. Liepos 13 NATO būstinėje buvo surengta trumpoji konferencija, kurios metu Rusijos karo ekspertai suteikė informaciją apie pratybas. Penktadienį Pentagono atstovė Michelle Baldanza pareiškė, kad Rusija ir Baltarusija ėmėsi priemonių užtikrinti skaidrumą ryšium su pratybomis "Zapad-2017".

  "Pratybose dalyvavo nemažai tarptautinių stebėtojų, jie gavo išsamią trumpąją konferenciją apie manevrų tikslus ir planus, ir asmeniškai galėjo įsitikinti, kad pratybų scenarijus atitinka nurodytam. Manau, kad gavus šią informaciją, ponia Grybauskaitė turės galimybę pakeisti savo požiūrį", — pasakė Peskovas.

  Pratybos "Zapad-2017", vykstančios Rusijos ir Baltarusijos teritorijoje, baigiasi šiandien, rugsėjo 20 dieną. Iš viso jose dalyvauja daugiau kaip 12 000 karių.

  Temos:
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (37)

  Dar šia tema

  Pratybose "Zapad-2017" apsilankys Lukašenko ir Šoigu
  Įbaugino: Grybauskaitė iš JT tribūnos gąsdino Vakarus pratybomis "Zapad"
  Grybauskaitė pasiskundė dėl pratybų "Zapad" JT generaliniam sekretoriui
  "Zapad-2017": Lietuva stebėjo, kaip buvo naikinama "priešo" oro gynyba
  Tegai:
  karinės pratybos, Zapad-2017, Dmitrijus Peskovas, Dalia Grybauskaitė, Rusija

  Svarbiausios temos