01:30 2019 Kovo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB73.0040
  Rusijos užsienio reikalų ministerija, archyvinė nuotrauka

  Rusijos URM: rusų diskriminacija Baltijos šalyse tęsiasi

  © Sputnik / Наталья Селиверстова
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  7412

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas pareiškė, kad Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje rusai nedalyvauja politiniame gyvenime, o dažnai jiems sunku net gauti pilietybę

  VILNIUS,rugsėjo 22 — Sputnik. Rusai Latvijoje, Estijoje ir Lietuvoje ir toliau diskriminuojami, Baltijos šalių valdžios atstovai vykdo pabrėžtiną antirusišką politiką, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos URM Darbo su tautiečiais užsienyje departamento direktorių Olegą Malginovą.

  "Kaip ir anksčiau rusai visose trijose šalyse yra diskriminuojami. Latvijos, Estijos ir Lietuvos valdžios atstovams antirusiška labai svarbi. Tai daro įtaką jų požiūriui į tėvinaičius, į rusus", — sakė jis Valstybės Dūmos komiteto posėdyje NVS reikalų klausimais. Malginovas taip pat pabrėžė, kad "Baltijos šalių valdžios politika tapo šiek tiek aštresnė".

  Pasak Malginovo, Latvijoje "vis dar išlieka sudėtinga pilietybės suteikimo procedūra, labai žeminanti, nes reikia ne tik labai gero kalbos žinių lygio, bet ir istorijos žinių, tačiau su okupacine interpretacija".

  Jis taip pat pareiškė, kad Latvijos teisės aktuose išlieka rusų diskriminacija, nors yra nežymių pasikeitimų į gerąją pusę.

  "Nėra rinkimų teisės,… ir faktiškai uždaryti keliai, bet kokiam ryšiui su valstybe, valstybės tarnyba. Yra vienintelis būdas — privatus verslumas, verslas ar emigracija". Jis apgailestaudamas pabrėžė, kad tautiečiai labiau linkę emigruoti ne į Rusiją, bet į kitas Vakarų šalis.

  Kalbant apie Estiją, Malginovas sakė, kad "skirtumai yra maži: mūsų žmonės gali balsuoti".

  Jo manymu,  Lietuvoje tautiečiai "neturi problemų su pilietybe", tačiau "tautiečių politinės organizacijos, deja, neveikia".

  "Dabar Lietuvos parlamente yra tik vienas Rusijos aljanso atstovas", — sakė jis.

  Malganovas išreiškė susirūpinimą, jog rusai vis dažniau renkasi emigracijos kelią į Vakarų valstybes, o ne į Rusiją.

  Dar šia tema

  Lietuviai žiūri Rusijos televizijos kanalus ir mėgsta Putiną
  Seime ieškomos Rusijos televizijos produkcijos populiarumo priežastys
  Tegai:
  rusai, diskriminacija, Rusija

  Svarbiausios temos