02:34 2018 Vasario 24
Vilnius-15°C
Tiesioginis eteris
  CNN, archyvinė nuotrauka

  Rusija ketina uždrausti Amerikos žiniasklaidos veiklą

  © AP Photo/ Ric Feld
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (33)
  10730

  Maskva ruošiasi atsakyti JAV dėl rusiškos žiniasklaidos priespaudos

  VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Rusijos Federacijos Taryba valstybės suvereniteto gynybos klausimais pasiūlė Ryšių ministerijai apriboti penkių JAV žiniskalidos atstovų veiklą Rusijos teritorijoje

  Į sąrašą pateko JAV žiniasklaida, kurios veikla Rusijos teritorijoje laikoma propagandine, o ne žurnalistine, praneša RIA Novosti su nuoroda į šaltinį Federacijos Taryboje.

  Jo teigimu, į sąrašą pateko "Amerikos balsas", "Laisvės Radijas" ir CNN.

  Agentūros pašnekovas pranešė, kad galutinis sprendimas bus priimtas spalio 23 dieną Ryšių ministerijos komisijos posėdžio metu.

  Praeitą savaitę Teisėsaugos ministerija perspėjo mediakorporaciją "Laisvės Radijas" ir dar dvi redakcijas apie "galimus apribojimus pagal žiniasklaidos įstatymą".

  Tokiu būdu Maskva ketina atsakyti JAV į Rusijos žiniasklaidos priespaudą Amerikoje.

  JAV valdžia įpareigojo televizijos kanalo RT vadovybę iki spalio 17 dienos užsiregistruoti kaip užsienio agentas, o taip pat pradėjo bylos dėl galimo Rusijos žiniasklaidos kišimusi į JAV rinkiminius procesus nagrinėjimą.

  RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian įvertino JAV valdžios veiksmus kaip neteisėtus ir apklatino ją žodžio laisvės pažeidimu. Ji pareiškė, kad palaiko bet kokius Rusijos valdžios veiksmus atsakant į RT priespaudą JAV, kurie padės televizijos kanalui tęsti savo veiklą.

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas anksčiau pareiškė, kad Maskva privalės imtis atsakomųjų veiksmų Amerikos televizijos kanalų atžvilgiu, tuo atveju jei Vašingtonas apribos Rusijos žiniasklaidos veiklą.

  Anot Lavrovo, reikalavimai, "kad RT pasivadintų užsienio agentais", neatsitiktiniai. Jo teigimu, tai rodo, kad RT sėkmingai priešinasi CNN propagandai.

  Rusijos URM atstovė spaudai Marija Zacharova taip pat pakomentavo RT kaltinimus.

  "Šiuo metu televizijos kanalas RT JAV puolamas už tai, kad neva skleidžia melagingą informaciją", — sakė Zacharova.

  Tuo pat metu Zacharova pridūrė, kad "nėra nei vieno įrodymo, jog būta reportažų, kurių pagrindą iš pat pradžių sudarė melas arba netiesa".

  "Kas gali būti lengviau, nei atviros RT informacijos peržiūros metu viską įrodyti ir pateikti pavyzdžius: tokią dieną tokiame reportaže (pavyzdžiui, apie Alepą) jūs buvote neteisūs, Nėra tokių pavyzdžių", — sakė URM atstovė.

  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (33)

  Dar šia tema

  Europiečių nuomonė: į svetimus rinkimus kišasi JAV, o ne Rusija
  Simonian pakomentavo Pentagono ataskaitą apie Sputnik ir RT įtaką
  Tegai:
  žiniasklaida, RT, Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos