03:49 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  93

  Kiekvienais metais Rusijoje įteikiama nacionalinė teatro premija "Auksinė kaukė", kurią gali gauti bet kurios teatro srities veikėjas

  VILNIUS, lapkričio 4 — Sputnik. Trys lietuviai tapo nominatais preztižinei Rusijos teatro premijai "Auksinė kaukė" gauti. Nominatų sąrašas paskelbtas premijos tinklalapyje. Premijos festivalis vyks 2018 metų vasario-balandžio mėnesiais.

  Sąrašą sudaro dvi ekspertinės tarybos — dramos ir lėlių teatro ir muzikinio teatro. Nominantų rinkimų metu ekspertai apsilankė 500 dramos ir lėlių spektaklių bei 300 muzikiniuose spektaklių.

  Šiais metais į sąrašą pateko trys Lietuvos teatro meno meistrai.

  Марюс Ивашкявичюс получает первую в истории фестиваля премию Золотая маска за лучшую работу драматурга
  © Sputnik / Дмитрий Дубинский
  Marius Ivaškevičius gauna premiją "Auksinė kaukė"

  Dramaturgas Marius Ivaškevičius ir režisierius Mindaugas Karbauskis, kurie 2017 metais gavo "Auksinę kaukę" už spektaklį "Rusiškas romansas" nominuoti geriausio dramaturgo ir geriausio režisieriaus kategorijose už spektalklį "Išvijimas".

  Dar vienas lietuvis pretenduoja į premiją nominacijoje "Drama/menininko darbas". Tai scenos dizaineris Adomas Jacovskis su pjese "Caras Edipas".

  Premijos "Auksinė kaukė" prezidentas Igoris Kostalevskis spaudos konferencijos metu sakė, kad rudens festivalis "Auksinė kaukė"  Baltijos šalyse ir Rusijos regionuose paliko jam didelį įspūdį.

  Прогон спектакля Изгнание в Театре Маяковского
  © Sputnik / Екатерина Чеснокова
  Spektaklis "Išvijimas"

  "Aš buvau Uljanovske, Omske, Estijoje ir dar kartą įsitikinau, kokią svarbią vietą užima teatras žmonių gyvenime", — sakė jis.

  "Auksinės kaukės" nominantai bus apdovanoti 2018  metų balandžio 15 dieną.

  "Auksinė kaukė" buvo įsteigta 1993 metais Rusijos teatro veikėjų sąjungoje kaip profesionali premija,  skiriama už geriausius sezono spektaklius. Kiekvienais metais žiuri išrenka nominuotų festivalio metu spektaklių laureatus.

  Dar šia tema

  Dainius Kazlauskas: aš darau kitokį teatrą
  Režisieriaus Rimo Tumino gyvenimo akimirkos
  Tegai:
  Auksinė kaukė, Mindaugas Karbauskis, Marius Ivaškevičius, Rusija

  Svarbiausios temos