16:22 2018 Vasario 24
Vilnius-10°C
Tiesioginis eteris
  Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka

  Lavrovas patvirtino Putino pasirengimą susitikti su Trampu

  © Sputnik/ Сергей Гунеев
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  19 0 0

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra pasirengęs deryboms su savo kolega iš Amerikos Donaldu Trampu APEC aukščiausiojo lygio susitikimo metu, pareiškė RF URM vadovas Sergejus Lavrovas

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Lavrovo teigimu, "protokolų tarnybos palaiko ryšius" ir galimo susitikimo detalės, greičiausiai, taps žinomos iškart po to, kai galutinai paaiškės dviejų lyderių tvarkaraščiai, praneša RIA Novosti.

  APEC aukščiausiojo lygio susitikimo metu, kuris vyks lapkričio 10-11 dienomis Vietnamo mieste Danangas, pats Lavrovas ketina susitikti su JAV valstybės sekretoriumi Reksu Tillersonu, su kuriuo ketina aptarti dvišalius santykius, kurie "reikalauja rimto remonto", taip pat Šiaurės Korėjos, Sirijos, Irako, Palestinos ir Izraelio konflikto, o taip pat Ukrainos klausimus.

  Anksčiau Trampas interviu televizijos kanalui Fox News pareiškė, kad, tikėtina, susitiks su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu APEC aukščiausiojo lygio susitikimo metu. Jis pabrėžė galimų derybų su Rusijos lyderių svarbą, nes Maskva, anot jo, gali padėti sureguliuoti padėtį Korėjos pusiasalyje. Be to, JAV prezidentas norėtų aptarti Ukrainos klausimą.

  Prieš tai Trampas ir Putinas bendravo liepą G20 aukščiausiojo lygio susitikime Vokietijoje.

  Kremliuje pažymėjo, kad jei susitikimas įvyks, politikai aptars padėtį Šiaurės Korėjoje.

  Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas mano, kad susitikimas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu yra svarbus JAV prezidentui Donaldui Trampui, nes jis vadovaujasi politine logika, o ne "antirusiška paranoja".

  Dar šia tema

  Lavrovas: Baltijos šalyse ir Ukrainoje tiesiogiai diskriminuojami rusai
  Lavrovas: Baltija nenusiramino ES "glėbyje"
  Lavrovas apie "masinę psichozę" tarp JAV politikų
  Lavrovas įvertino Rusijos ir ES santykius: aš susilaikysiu
  Lavrovas: rusofobija JAV peržengė visas ribas
  Tegai:
  susitikimas, diplomatija, Sergejus Lavrovas, Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas, Rusija, JAV
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos