00:30 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (93)
  80

  Rusijos Federacijos Valstybės Dūma apsvarstė klausimą dėl atsakomųjų priemonių ryšium su RT registracija kaip užsienio agentas JAV

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Rusijos Federacijos Valstybės Dūma trečiadienį, lapkričio 15 dieną, priims ir nukreips į Federacijos Tarybą įstatymą dėl žiniasklaidos-užsienio agentų, praneša vicepirmininkas Piotras Tolstojus.

  "Darbo grupė parengė pakeitimus, jų tekstas suderintas. Mes nusprendėme Valstybės Dūmos taryboje, kas šie pakeitimai bus svarstomi rytoj antrojo ir trečiojo svarstymo metu. Ir, atitinkamai, rytoj iki dienos pabaigos šis dokumentas bus išsiųstas į Federacijos Tarybą", — cituoja Tolstojaus žodžius RIA Novosti.

  Tolstojus pabrėžė, kad bus atskiras žiniasklaidos registras — užsienio agentų. Be to, galutinį sprendimą dėl įtraukimo į šį sąrašą priims Teisingumo ministerija. Atsisakymo nuo registracijos atveju tokioms žiniasklaidoms bus taikomos analogiško įstatymo normos dėl NPO.

  Pirmasis parlamento frakcijos "Vieningoji Rusija" pirmininko pavaduotojas Andrejus Isajevas anksčiau sakė, kad rengiamas įstatymas dėl žiniasklaidos-užsienio agentų gali būti taikomas "Laisvės Radijui", "Deutsche Welle", "Amerikos balsas" ir CNN. Kaip pridūrė senatorius Aleksejus Puškovas, kalbama, apie "prieigos prie jų kabelinės televizijos operatorių paketuose apribojimų".

  JAV Teisingumo departamentas įtraukė "RT America" į užsienio agentų sąrašą pagal 1938 metų užsieniečių agentų įstatymą, tačiau daugelis užsienio valstybinių žiniasklaidų, tokios kaip

  Britanijos BBC, Kinijos CCTV, Prancūzijos televizijos kanalas "France 24", Vokietijos radijo stotis "Deutsche Welle", nėra taip užregistruoti.

  Amerikos Teisingumo departamento žiniasklaidos įtraukimss į "užsienio agentų" sąrašą sukelia poreikį atverti  galimybę amerikiečių agentūrų žurnalistams tikrinti asmens duomenis, o taip pat kiekvieną kartą minėti, kai transliacija atliekama užsienio valstybės lėšomis.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija anksčiau pareiškė, kad formuojasi Maskvos reakcijos į šią situaciją formos ir metodai. Rusijos Rusijos ryšio ir masinių komunikacijų ministerijos vadovas Nikolajus Nikiforovas pabrėžė, kad Rusija gali atsakyti į JAV ultimatumą atsakomosiomis priemonėmis prieš JAV žiniasklaidą, dirbančią Rusijoje.

  Registruojant RT kaip "užsienio agentą", JAV pareiškė, kad tai yra įprasta praktika ir neturi nieko bendra su žodžio laisvės principo pažeidimu. Įdomu tai, ką pasakys JAV į Rusijos atsaką, kai Amerikos žiniasklaida bus įpareigota atsiskaityti, kokiai būtent veiklai jiems skiriamos lėšos vykdant žiniasklaidos veiklą Rusijoje.

  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (93)

  Dar šia tema

  JAV įpareigojo RT užsiregistruoti kaip užsienio agentą iki lapkričio 13
  Twitter užblokavo Sputnik ir RT reklamą
  Putinas apie Sputnik ir RT darbą: lenkiu galvą
  RT vyriausioji redaktorė: mes dirbame atvirai
  JAV atidarė "Sputnik" ir "RT" stebėjimo centrą
  Tegai:
  žodžio laisvė, RT, žiniasklaida, Rusijos Valstybės Dūma, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos