02:32 2018 Vasario 24
Vilnius-15°C
Tiesioginis eteris
  Elektriniai ryšiai, archyvinė nuotrauka

  Rusija atjungs Baltijos šalis nuo energetikos sistemos jau 2018 metais

  © Depositphotos
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  33161

  Lietuvai, Latvija ir Estijai paskelbus, kad jos atsijungia nuo BRELL elektros sistemos, Rusija parengė planą, pagal kurį užtikrins Kaliningrado energetinį saugumą be Baltijos šalių

  VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Rusija ketina 2018 metais užbaigti visus būtinus darbus dėl Lietuvos, Latvijos ir Estijos atjungimo nuo BRELL sistemos, pranešė RIA Novosti.

  Apie galutinį Rusijos apsisprendimą paskelbė "Rosseti" vadovas Pavlas Livinskij susitikęs su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

  "Tai reikalingos priemonės, siekiant užtikrinti reikalingą patikimumo lygį, sujungti į vieningą žeidą šiaurės vakarų ir centro sistemas ir tokiu būdu atjungti ryšius tarp Rusijos ir Estijos, Baltarusijos ir Lietuvos, Kaliningrado ir Lietuvos", — sakė "Rosseti" vadovas.

  Livinskij taip pat pabrėžė, kad Baltijos šalys planuoja išbandyti atsijungimą nuo bendros sistemos 2019 metais, tuo pat metu Rusija jau pirmojoje 2018 metų pusėje ketina užbaigti savo darbus.

  Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas savo ruožtu pranešė, kad Kaliningrado srityje jau vykdomos energetinių objektų statybos. Šie objektai turi užtikrinti regiono energetinį saugumą.

  2001 metais penkios kaimyninės valstybės — Baltarusija, Rusija, Estija, Latvija ir Lietuva nusprendė suvienyti savo elektros perdavimo tinklus. Pasirašiusios BRELL sutartį, šios šalys suformavo elektros žiedą ir įsipareigojo, kad jų aukštos įtampos elektros perdavimo tinklai veiks sinchroniškai — kaip viena sistema.

  Tai penkių įmonių — elektros perdavimo sistemų operatorių — pasirašytas susitarimas, kuriame išdėstytos sistemų valdymo techninės sąlygos ir taisyklės, kad būtų užtikrinami reikiami elektros kokybės parametrai, palaikomas stabilus ir patikimas elektros tiekimas.

  Baltarusijos tranzito perorientavimas į Rusijos uostus — logiškas sprendimas >>

  Tokiu būdu Baltijos šalys siekia iki 2025 metų sinchoronizuoti savo energetikos ryšius su Europa.

  Baltijos šalių prijungimas prie Europos ryšių vyks pro Lenkijos teritoriją. Papildomos elektros linijos tarp Lenkijos ir Lietuvos statybos kainuos apie 190 milijonų eurų.

  Dar šia tema

  Energija tik iš atsinaujinančių šaltinių: Lietuvos vizija 2050 metams
  Baltijos regionui po 8 metų reikės naujų, patikimų ir lanksčių elektrinių
  Tegai:
  energetika, energetinis saugumas, BRELL, Baltijos šalys, Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos