20:51 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  224

  Rusijos valdančiosios partijos narė įsitikinusi, kad Lietuvos noras visais politiniais klausimais sekti JAV pavyzdžiu atves iki degradacijos

  VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Besąlygiškas JAV politikos sekimas ne tik kenkia Lietuvos interesams, bet ir gali atvesti šalį iki degradacijos, teigia "Vieningosios Rusijos" narė Jelena Panina.

  Taip Rusijos Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto narė pakomentavo Lietuvos Seimu ketvirtadienį priimtą JAV Magnickio įstatymo analogą, kuris sudaro sąlygas teisiškai uždrausti užsieniečių atvykimą į Lietuvą.

  "Viskas, ką daro pastaruoju metu Lietuva, tai bandymai nors kaip priminti apie save, apie tai, kad egzistoja tokia valstybė kaip Lietuva. Tokio besąlygiško JAV politikos sekimo rezultatas yra Lietuvos degradavimas: žmonės, ypač jaunimas, išvyksta iš šalies", — sakė RIA Novosti Panina.

  Parlamentarė pateikė priminė Eurostata duomenis, kad Lietuvos gyventojų skaičiaus mažėjimas yra didžiausias tarp visų ES valstybių rodiklis — tūkstančiui gyventojų skaičius mažėja 1,13%.

  "O jau 2020 metais Lietuvoje gyvens mažiau nei 2 milijonai žmonių. 1991 metais Lietuvos gyventojų skaičius siekė beveik 4 milijonų žmonių, taigi sumažėjo beveik dvigubai. Labai gaila Lietuvos tautos, tai tikrai darbštūs žmonės su savo istorija, kurie šiandien išsiblaškė po visą pasaulį", — komentavo Rusijos politikė.

  2012 metais JAV prezidento Barako Obamos įsaku buvo patvirtintas Magnickio teisės viršenybės užtikrinimo aktas — juo įvestos sankcijos asmenims, prisidėjusiems prie Sergejaus Magnickio bylos bei mirties ir prie neteisėtų veiksmų prieš Magnickį užglaistymo — vizų draudimas ir turto įšaldymas.

  Ketvirtadienį Lietuvos Seimas priėmė nuosavą Magnickio įstatymą, kurio įteisinamas užsieniečių atvykimas į Lietuvą dėl žmogaus teisinės padėties.

  Lietuvos konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis siūlo į sąrašą įtraukti 44 Rusijos piliečius, kuriuos JAV laiko prisidėjusiais prie advokato Sergejaus Magnickio nužudymo kalėjime.

  Magnickio įstatymą be Lietuvos turi JAV, Estija ir Kanada.

  Dar šia tema

  Lietuva priima savo "Magnickio įstatymą": nusikaltimas neturi sienų
  Udalcovas: Lietuva vykdo juokingą politiką Maskvos atžvilgiu
  Dalia Grybauskaitė Jungtinėse Tautose: su Amerika prieš Rusiją
  Tegai:
  Įstatymas dėl užsieniečių teisinės padėties, Jelena Panina, Rusija

  Svarbiausios temos