06:58 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  JAV ir Rusijos prezidentai – Donaldas Trampas ir Vladimiras Putinas telefoninio pokalbio metu aptarė situaciją Sirijoje atsižvelgdami į pasibaigiančią karinę operaciją skirtą sunaikinti teroristus Sirijoje

  VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. JAV ir Rusijos prezidentų — Donaldo Trampo ir Vladimiro Putino telefoninis pokalbis įvyko pagal preliminarų susitarimą, praneša Kremliaus spaudos tarnyba.

  "Putinas pabrėžė pasirengimą aktyviai prisidėti prie ilgalaikio politinio sureguliavimo Sirijoje — JT Saugumo Tarybos rezoliucijos pagrindu, atsižvelgiant į pasiektus susitarimus Astanos formatu, ir Bendro pareiškimo, lapkričio 11 dieną patvirtinto Rusijos ir JAV prezidentų "APEC " forumo viršūnių susitikime Vietname, nuostatas", — praneša spaudos tarnyba, pažymėdama, kad šis pareiškimas sukėlė teigiamą reakciją Artimųjų Rytų regione.

  Pašnekovai pabrėžė būtinybę išsaugoti Sirijos suverenumą, nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, be to, pasiekti politinio susitarimo naudojant principus, parengtus plačių vidaus Sirijos derybų metu.

  Putinas informavo Trampą apie pagrindinius susitikimo su Bašaru al-Assadu rezultatus, šio susitikimo metu Sirijos vadovas pasisakė už politinį procesą, konstitucinės reformos ir prezidento bei parlamento rinkimus.

  Be to, dėmesys buvo skirtas lapkričio 22 dieną Sočyje vyksiančioms trišalėms deryboms dalyvaujant Rusijos, Irano ir Turkijos prezidentams, kuriose planuojama susitarti dėl priemonių, skirtų padėti normalizuoti situaciją Sirijoje.

  Abi šalys taip pat pasikeitė nuomonėmis apie padėtį Korėjos pusiasalyje, pabrėždamos, kad yra tikslinga ieškoti problemos sprendimo diplomatinėmis priemonėmis.

  Spaudos tarnybos duomenimis, kalbant apie krizės situaciją Ukrainos pietryčiuose, Putinas atkreipė dėmesį į tai, kad trūksta realios alternatyvos Minsko susitarimams įgyvendinti.

  Vadovai aptarė padėtį Afganistane, kuri kelia susirūpinimą dėl terorizmo ir narkotikų grėsmės augimo. Taip pat buvo aptarta situacija, susiklosčiusi aplink Irano branduolinę programą.

  Kaip pažymi Kremliaus spaudos tarnyba, pašnekovai liko patenkinti įvykusiu pokalbiu, "kuris buvo dalykiškas ir turiningas".

  Dar šia tema

  Sirijos vadovas Bašaras al-Assadas padėkojo Vladimirui Putinui už pagalbą
  Ką darys Vilnius, jei Trampas valdys dvi kadencijas?
  Trampas pavadino JAV draugystę su Rusija naudinga visam pasauliui
  Tegai:
  Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas, Sirija, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos