00:40 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (109)
  42

  Užsienio agentais Rusijoje gali būti pripažinta užsienyje užregistruota žiniasklaida, jei ji gauna finansavimą iš užsienio valstybių, o taip pat iš užsienio ir tarptautinių organizacijų

  VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą dėl žiniasklaidos užsienio agento statuso, praneša RIA Novosti su nuoroda į dokumentą.

  Pakeitimai buvo padaryti 6 straipsnyje 1991 metų gruodžio 27 dienos įstatyme "Dėl žiniasklaidos".

  Dabar užsienio agentais Rusijoje gali būti pripažinta užsienyje užregistruota žiniasklaida tuo atveju, jei ji gauna finansavimą iš užsienio valstybių, o taip pat iš užsienio ir tarptautinių organizacijų bei kitų šalių piliečių.

  Vadovaujantis federalinio vykdomojo organo įgaliotojo nustatyta tvarka, užsienio žiniasklaidai gali būti taikomos 1996 metų sausio 12 dienos įstatymo "Dėl nekomercinių organizacijų" nuostatos. Šis dokumentas reglamentuoja nekomercinių organizacijų, vykdančių užsienio agento funkcijas, teisinį statusą.

  Įstatymas įsigalioja nuo jo oficialaus paskelbimo dienos.

  Sprendimą, kokią žiniasklaidą priskirti užsienio agentams, priims Teisingumo ministerija.

  Trečiadienį įstatymą dėl žiniasklaidos — užsienio agento patvirtino Federacinė taryba. Už balsavo 154 žmonės, vienas susilaikė, pasisakusių prieš nebuvo.

  Pakeitimai dėl žiniasklaidos užsienio agento statuso tapo priverstiniu atsaku į Rusijos žiniasklaidos priespaudą Jungtinėse Valstijose ir ypač į tai, kad "RT Amerika" buvo įtraukta į užsienio agento sąrašą.

  Rusijos Dūmos informacinės politikos komiteto vadovas Leonidas Levinas pavadino įstatymo dėl žiniasklaidos užsienio agento statuso pasirašymą veidrodinio reagavimo į Rusijos žiniasklaidos priespaudą JAV logiška kulminacija.

  Levinas pareiškė, kad Rusija nesirengė imtis tokių priemonių, tačiau Vašingtono veiksmai privertė ją tai padaryti.

  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (109)

  Dar šia tema

  Rusijos Valstybės Dūma parengė atsakymą į amerikiečių priemones prieš RT
  Twitter užblokavo Sputnik ir RT reklamą
  Rusija ketina uždrausti Amerikos žiniasklaidos veiklą
  Tegai:
  užsienio agentas, žiniasklaida, Vladimiras Putinas, Rusija

  Svarbiausios temos