07:21 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (93)
  41

  Tapusių jau tradicinėmis Rusijos atsakomųjų priemonių, reaguojant į rusiškos žiniasklaidos diskriminavimą JAV, ilgai laukti neprireikė

  VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Rusijos Valstybės Dūma ketina uždrausti lankytis žemuosiuose parlamento rūmuose visoms Amerikos žiniasklaidos priemonėms, praneša RIA Novosti su nuoroda į Valstybinės Dūmos Kontrolės ir reglamento komiteto vadovę Olgą Savastjanovą.

  Neeilinis posėdis šiuo klausimu numatytas pirmadienį, gruodžio 4 dieną. Deputatai svarstys nutarimo projektą dėl draudimo lankytis Amerikos žiniasklaidos žurnalistams. Dokumentas bus pateiktas Valstybinei Dūmai svarstyti gruodžio 5-ąją, o į plenarinį posėdį gruodžio 6 dieną, pareiškė Savastjanova.

  Pasak jos, deputatai nori kreiptis, be kita ko, ir į Rusijos regionų įstatymų leidėjų atstovus, kad jie priimtų panašų sprendimą.

  Savastjanova pabrėžė, kad deputatų iniciatyva tapo atsaku į sprendimą atimti iš RT America akreditaciją dėl užsienio agento statuso.

  "Mes… išreiškiame savo nuomonę dėl kėsinimosi į demokratines vertybes, žodžio laisvę ir teisę gauti objektyvią informaciją, nepriimtinumą", — pažymėjo Savastjanova.

  Lapkričio 30-ąją tapo žinoma, kad iš RT žurnalistų atėmė akreditaciją JAV Kongrese dėl to, kad televizijos kanalas buvo priverstas užsiregistruoti kaip užsienio agentas.

  Pastaruoju metu JAV stengiasi apsunkinti Rusijos žiniasklaidos darbą. Lapkričio pradžioje JAV teisėsaugos ministerija pareikalavo, kad televizijos kanalas RT užsiregistruotų kaip užsienio agentas iki lapkričio 13 dienos. RT įvykdė reikalavimą lapkričio 10 dieną. JAV Teisingumo departamentas įtraukė RT America į užsienio agentų sąrašą pagal 1938 metų užsieniečių agentų įstatymą, tačiau daugelis užsienio valstybinių žiniasklaidų, tokių kaip Britanijos BBC, Kinijos CCTV, Prancūzijos televizijos kanalas "France 24", Vokietijos radijo stotis "Deutsche Welle", nėra taip užregistruotos.

  Kaip pranešė Sputnik ir RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian, televizijos kanalui teko rinktis tarp registracijos kaip užsienio agentas ir baudžiamosios bylos.

  Rusijos valdžia ne kartą reiškė savo paramą televizijos kanalui, o taip pat tai, kad JAV atžvilgiu gali būti priimtos atsakomosios priemonės. Tad lapkričio 15 dieną Rusijos Valstybės Dūma priėmė įstatymą, pagal kurį žiniasklaida, gaunanti finansavimą iš užsienio, gali būti Rusijoje pripažinta "užsienio agentu".

  Priimtas įstatymas taip pat įteisina nepageidaujamų organizacijų tinklalapių blokavimą be teismo nuosprendžio.

  Anksčiau Amerikos socialinis tinklas Twitter nusprendė blokuoti reklamą iš visų naujenų agentūros Sputnik ir televizijos kanalo RT paskyrų.

  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (93)

  Dar šia tema

  Rusijos Valstybės Dūma parengė atsakymą į amerikiečių priemones prieš RT
  Televizijos kanalas RT tapo užsienio agentu JAV
  JAV įpareigojo RT užsiregistruoti kaip užsienio agentą iki lapkričio 13
  Twitter užblokavo Sputnik ir RT reklamą
  Putinas apie Sputnik ir RT darbą: lenkiu galvą
  Tegai:
  draudimas, žiniasklaida, Valstybės Dūma, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos