23:00 2018 Vasario 22
Vilnius-11°C
Tiesioginis eteris
  Mangai, archyvinė nuotrauka

  Rusijoje sunakinta tona mangų iš Lietuvos

  © Photo: Pixabay
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos prieš Rusiją (71)
  23830

  Kaliningrado srities "Rosselchoznadzor" padalinys sunaikino daugiau nei toną mangų, atvežtų iš Lietuvos

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Kaliningrado srityje išimta iš apyvartos virš tonos mangų, atvežtų į Rusiją iš Lietuvos, praneša "NIA Kaliningrad".

  "Posselchoznadzor" specialistai Sovitsko muitinės kontrolės punkte aptiko automobilyje 1,03 tonos mangų, gabenamų iš Lietuvos į Rusiją. Dokumentuose buvo nurodoma, kad vaisių kilmės šalis yra Brazilija, tačiau specialistai nustatė, kad mangai užauginti Portugalijoje.

  Portugalijos vaisių ir daržovių importui taikomos sankcijos ir jų gabenimas į Rusijos teritoriją uždraustas. Mangai buvo išimti ir sunaikinti.

  Lapkričio pradžioje "Rosselchoznadzor" specialistai uždraudė gabenti daugiau nei 19 tonų kriaušių iš Latvijos į Rusiją, nors vaisiai buvo vežami iš Belgijos į Kazachstaną.

  Vakarų valstybės pirmą kartą paskelbė sankcijas Rusijai 2014 metų kovą dėl įvykių Kryme ir Ukrainoje. 2014 metų pradžioje "Rosselkhoznadzor" uždraudė tiekti kiaulienos produkciją iš ES šalių, kol nebus suteikta saugumo garantijų. Rusija priėmė tokį sprendimą po Afrikos kiaulių maro protrūkio (ASF) Baltijos šalyse. Europos Sąjungoje šis draudimas buvo pavadintas neproporcingu ir nukreipė užklausą į PPO su prašymu sudaryti ekspertų grupę ginčui išspręsti.

  2016-ųjų rugpjūčio mėnesį visi PPO arbitrai palaikė ES bylą. Tačiau rugsėjį Rusija apskundė šį sprendimą. Maskva tai paaiškino tuo, kad situacija su ASF Baltijos šalyse ir Lenkijoje pablogėjo, o šalys nesiima priemonių kovai su liga. 2017 metų vasarį PPO atmetė Rusijos apeliacinį skundą. Tačiau Maskva pareiškė, kad organizacijos priimtas sprendimas neturės įtakos embargo panaikinimui kiaulienai įvežti iš ES.

  Spalį Rusija dar kartą išplėtė maisto produktų embargo sąrašą, į šalies teritoriją draudžiama įvežti gyvų kiaulių ir šalutinių produktų iš Europos Sąjungos, JAV, Kanados ir eilės kitų šalių.

  Baltijos šalių nuostoliai dėl Rusijos embargo
  © Sputnik/
  Baltijos šalių nuostoliai dėl Rusijos embargo
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos prieš Rusiją (71)

  Dar šia tema

  Europos Taryba svarsto galimybę atšaukti sankcijas Rusijai
  Naujos JAV sankcijos — smūgiuojama Rusijos karinei pramonei
  JAV Senate pasiūlė griežtinti sankcijas Rusijai
  Tegai:
  embargo, daržovės, vaisiai, sankcijos, Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos