08:56 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1200
 • RUB79.6793
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (95)
  66

  Be to, Dūmos deputatai siūlo savo kolegoms iš regionų sekti jų pavyzdžiu ir imtis panašių veiksmų

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Rusijos Valstybės Dūma priėmė sprendimą uždrausti Amerikos žiniasklaidai, kurią Teisingumo ministerija pripažino užsienio agentais, įeiti į savo pastatą, praneša RIA Novosti.

  Be to, deputatai ragina regionus imtis tokių pat veiksmų. Dekretas nustato, kad Dūma laiko nepriimtinu pasikėsinimą į žodžio laisvės teisę ir į informacijos gavimą ir skleidimą, todėl turi teisę imtis simetriškų priemonių prieš visus, kas pažeidžia šias teises.

  Praeitą savaitę Valstybės Dūmos kontrolės ir reglamento komitetas paruošė atitinkamą projektą. Tokiu būdu parlamentarai atsakė į Vašingtono veiksmus Rusijos žurnalistų atžvilgiu, tarp jų užsienio agento statuso suteikimą televeizijos kanalui RT ir draudimą žurnalistams lankytis Kongrese.

  Rusijos Teisingumo ministerija įtraukė į užsienio agentų sąrašą devynis JAV žiniasklaidos atstovus. Trap jų "Amerikos balsas", "Laisvosios Europos radijas / Laisvės radijas" (Radio Free Europe/Radio Liberty)", televizijos kanalas "Current Time" ("Nastojaščeje vremia"), "The Caucasus.Reality", "Crimea.Reality", "Sibir.Realii", "Idel.realities", "The Present time", "Radio Liberty's Tatar-Bashkir service (Azatliq Radiosi)" ir "Faktograf".

  JAV Teisingumo departamentas įtraukė RT America į užsienio agentų sąrašą pagal 1938 metų užsieniečių agentų įstatymą, tačiau daugelis užsienio valstybinių žiniasklaidų, tokios kaip Britanijos BBC, Kinijos CCTV, Prancūzijos televizijos kanalas "France 24", Vokietijos radijo stotis "Deutsche Welle", nėra taip užregistruotos.

  Amerikos Teisingumo departamento žiniasklaidos įtraukimas į "užsienio agentų" sąrašą atveria galimybę amerikiečių agentūrų žurnalistams tikrinti asmens duomenis, o taip pat kiekvieną kartą minėti, kad transliacija atliekama užsienio valstybės lėšomis.

  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (95)

  Dar šia tema

  Amerikos žiniasklaidai uždraus lankytis Vastybės Dūmoje
  Putinas pasirašė įstatymą dėl žiniasklaidos užsienio agento statuso
  Rusijoje gali uždrausti CNN kaip atsaką į rusiškos žiniasklaidos engimą
  Tegai:
  JAV žiniasklaida, užsienio agentas, Rusijos Valstybės Dūma, Rusija

  Svarbiausios temos