22:59 2018 Vasario 22
Vilnius-11°C
Tiesioginis eteris
  Vladimiras Putinas, nuotrauka iš įvykio vietos

  Oficialiai: Putinas sieks ketvirtojo Rusijos prezidento posto

  © Sputnik/ Рамиль Ситдиков
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos prezidento rinkimai 2018 (14)
  5620

  Putinas oficialiai patvirtino, kad dalyvaus 2018 metų prezidento rinkimuose

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Vladimiras Putinas oficialiai paskelbė, kad dalyvaus 2018 metų prezidento rinkimuose, praneša RIA Novosti.

  "Aš ketinu iškelti savo kandidatūrą į Rusijos Federacijos prezidento pareigas", — sakė Putinas susitikime su GAZ darbuotojais.

  Dar prieš kelias valandas premijos "Rusijos savanoris 2017" apdovanojimo ceremonijoje, kurioje dalyvavo Putinas, žurnalistai paklausė, ar prezidentas ketina dalyvauti 2018 metų rinkimuose. Rusijos prezidentas tuo metu patikslino, ar sulauktų susirinkusiųjų salėje palaikymo. Kaip atsakymas į klausimą salėje pasigirdo tūkstantinės minios palaikymo klyksmas.

  "Aš suprantu, kad šis sprendimas turi būti priimtas artimiausiu metu, ir jis bus priimtas artimiausiu metu", — atsakė Rusijos prezidentas.

  Be to, jis pridūrė, kad priimdamas sprendimą būtinai atsižvelgs į šiandienos salės reakciją. Putinas pabrėžė, kad sprendimas dėl dalyvavimo rinkimuose yra labai atsakingas.

  "Nes motyvu dalyvauti rinkimuose gali tapti tik siekimas gerinti šalies piliečių gyvenimą ir noras padaryti šalį galingesnę, saugesnę ir žvelgiančią į ateitį", — sakė Rusijos vadovas.

  Jis tikino, kad pasiekti nubrėžto tikslo galima tik su žmonių palaikymu ir pasitikėjimu. Todėl jis paklausė forumo dalyvių: "Jeigu aš priimsiu tokį sprendimą, tai jūs ir artimi jums žmonės, palaikysite šį sprendimą?". Salėje pasigirdo garsus "Taip".

  Pirmą kartą Putinas buvo išrinktas Rusijos prezidentu 2000 metų kovą, 2004 metais antrą kartą iš eilės laimėjo prezidento rinkimus. Nuo 2008 iki 2012-ųjų dirbo Vyriausybės premjeru, o 2012 metais vėl tapo prezidentu.

  Pastaruoju metu Putinui visuose oficialiuose susirinkimuose buvo užduodami klausimai apie jo sprendimą dalyvauti 2018 metų rinkimuose, bet Rusijos lyderis kaskart sakė, kad dar nepriėmė galutinio sprendimo. Spalio mėnesį Putinas teigė, kad įstatymu nustatytu laiku visi, kas nori dalyvauti rinkimuose, oficialiai paskelbs apie tai. Tada Rusijos prezidentas pridūrė, kad pats gerai žino, jog "Rusijoje kai tik paskelbiama priešrinkiminė kampanija, visi iš karto nustoja dirbti".

  Rusijoje prezidento rinkimai vyks 2018 metų kovo 18 dieną. Apie savo sprendimą dalyvauti pareiškė žinomi politikai, pramogų pasaulio garsenybės ir kiti žinomi Rusijos žmonės, išskyrus dabartinį prezidentą.

  Temos:
  Rusijos prezidento rinkimai 2018 (14)

  Dar šia tema

  Putinas pasirašė įstatymą dėl žiniasklaidos užsienio agento statuso
  Putinas ir Trampas paspaudė vienas kitam rankas APEC aukščiausiojo lygio susitikime
  Žurnalo "The Economist" viršelyje pavaizduotas Putinas caro vaidmenyje
  Tegai:
  Rusijos prezidento rinkimai, Vladimiras Putinas, Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos