00:26 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos prezidento rinkimai 2018 (44)
  59

  Kandidatai turi 90 dienų, kad pereitų oficialią išsikėlimo procedūrą suvažiavimuose arba gautų rinkėjų palaikymą, perduotų dokumentus į CRK, surinktų parašus, įvykdytų agitaciją ir susitiktų su savo oponentais per debatus televizijoje

  VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Prezidento rinkimų kampanija oficialiai prasidėjo Rusijoje, atitinkami Federacijos tarybos nutarimai paskelbti "Rossiyskaya gazeta".

  Vladimiras Putinas, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik / Рамиль Ситдиков

  Kandidatai iš partijų ir savarankiškai išsikėlę kandidatai jau pirmadienį gali pradėti oficialaus išsikėlimo procedūrą suvažiavimuose arba gauti rinkėjų grupės palaikymą ir pateikti būtinus dokumentus CRK.

  Pirmadienį komisija pradės gauti pinigus iš biudžeto prezidento rinkimų kovo 18-ąją organizacijai. Suplanuotos išlaidos kompanijai rengti ir vykdyti 2018 metais —14,807 milijardų rublių.

  Pirmadienį Centrinė rinkimų komisija patvirtins būsimos kampanijos planą.

  Centrinės rinkimų komisijos pirmininkė Ella Pamfilova pareiškė, kad Rusijos rinkimų sistema, turinti 880 tūkstančių įvairių lygių rinkimų komisijų narių, yra visiškai pasirengusi rinkimams. "Mes užsiimame rimtu mokymu, kad atliktume kampaniją taip, kad nė vienam iš mūsų nebūtų gėda, kad mes didžiuotumėmes šia kampanija", — sakė ji.

  CRK vadovė pridūrė, kad per praėjusius nuo ankstesnių prezidento rinkimų šešerius metus prezindento rinkimų įstatymai buvo maksimaliai liberalizuoti, pašalintos kelios kliūtys ir išplėstos stebėtojų galimybės.

  Pamfilova išreiškė viltį, kad prezidento rinkimai, "skirtingai nuo kai kurių pesimistinių prognozių, bus konkurencingi, įdomūs, su tegiamomis staigmenomis".

  Ji pranešė, kad jau 23 potencialūs kandidatai paskelbė apie savo ketinimą dalyvauti rinkimų kampanijoje.

  Apie norą dalyvauti prezidento rinkimų kampanijoje anksčiau pareiškė dabartinis prezidentas Vladimiras Putinas, LDPR vadovas Vladimiras Žirinovskis, politikas Aleksejus Navalnas, partijos "Jabloko" įkūrėjas Grigorijus Javlinskis, "Kommunisty Rossiy" vadovas Maksimas Suraikinas, televizijos laidų vedėja Ksenija Sobčiak, verslininkas Sergejus Polonskis, žurnalistė Ekaterina Gordon, verslininkų įgaliotasis atstovas Borisas Titovas, Socialinių technologijų centro vadovas Andrejus Bogdanovas, partijos "Ženskij dialog" pirmininkė Jelena Semerikova.

  Pasak visos Rusijos viešosios nuomonės studijų centro (VCIOM) apklausos, atliktos lapkričio pabaigoje — gruodžio pradžioje, rezultatų, pasitikėjimo Rusijos politikais reitingo lyderiu išlieka Putinas. Juo pasitiki 53% rusų, o 82,4% pritaria jo veiklai. Žirinovskiu pasitiki 11,2% respondentų, komunistų lyderiu Genadijumi Ziuganovu — 6,3%, "Spravedlivaya Rossiya" pirmininku Sergejumi Mironovu — 2,3%. Sobčiak pasitikėjimo reitingas siekia 0,2%.

  Žirinovskis, be to, stabiliai pirmauja antireitinge: lapkritį rusų nepasitikėjimas juo išaugo nuo 28,1% iki 31,9%. Ziuganovu nepasitikėjo 14,8%, Sobčiak — 8,4%, Mironovu — 4%. Pasitikėjimo Alekseju Navalnu reitingas yra 1,2%, o nepasitiki juo 3,6% respondentų.

  Temos:
  Rusijos prezidento rinkimai 2018 (44)

  Dar šia tema

  Peskovas pavadino Putiną stipriausiu kandidatu
  Sobčiak laiko Krymą Ukrainos teritorija
  Prognozė: Putino pasitraukimas kaimyninėse Rusijos šalyse gali baigtis karu
  Tegai:
  Rusijos prezidento rinkimai, Vladimiras Žirinovskis, Ksenija Sobčiak, Vladimiras Putinas, Rusija

  Svarbiausios temos