23:31 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos prezidento rinkimai 2018 (44)
  33

  Dabar Sobčiak kaip kandidatei nuo neparlamentinės partijos reikia surinkti ne mažiau kaip 100 tūkstančių parašų, kad ją užregistruotų Vyriausioji rinkimų komisija

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) leido Ksenijai Sobčiak pradėti priešrinkiminę kampaniją Rusijos prezidento rinkimuose 2018 metais, praneša RIA Novosti.

  Pirmadienį Sobčiak, kuri pozicionuoja save kaip kandidatė "prieš visus" pateikė VRK visus būtinus dokumentus. Ji ketina balotiruotis į rinkimus nuo partijos "Pilietinė iniciatyva", kurią įsteigė buvęs Rusijos ekonomikos ministras Andrejus Ničajevas.

  Ksenija Sobčiak, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Филиппов

  Po to, kai VRK išdavė leidimą, Sobčiak pradėjo rinkti rinkėjų parašus.

  Užregistruoti kandidatą į Rusijos prezidentus nuo neparlamentinės partijos, tarp kurių ir "Pilietinė iniciatyva", galima tik surinkus ne mažiau nei 100 tūkstančių parašų. Iš kiekvieno regiono galima pateikti ne daugiau nei 2,5 tūkstančių parašų. Lėšas  parašų lapams apmokėti teikia rinkiminis fondas, todėl parašų rinkimas gali prasidėti tik po to, kai bus atidaryta speciali sąskaita.

  Surinkus reikiamą parašų skaičių, kandidatas  privalo pateikti pasirašytus lapus ir kitus dokumentus VRK. Per dešimt dienų VRK turi patikrinti dokumetus ir priimti sprendimą. Pateikti dokumentus kandidatas galės tik nuo gruodžio 27 dienos.

  Praeitą savatę Sobčiak pristatė savo priešrinkiminę programą. Dokumentas pavadintas "123 sunkūs žingsniai". Jame pateikiami pasiūlymai keisti vidaus ir išorės politiką, ekonomiką ir socialinę sritį.

  Prezidento rinkimai Rusijoje vyks kovo 18 dieną, rinkiminė kampanija prasidėjo gruodžio 18 dieną.

  Dokumetai dėl Rusijos prezidento Vladimiro Putino dalyvavimo rinkimuose bus perduoti VRK artimiausiomis dienomis, jie jau beveik paruošti. Apie tai šiandien paskelbė frakcijos "Sąžininga Rusija" pirmininko pavaduotojas Michailas Jemeljanovas.

  Temos:
  Rusijos prezidento rinkimai 2018 (44)

  Dar šia tema

  Europiečių nuomonė: į svetimus rinkimus kišasi JAV, o ne Rusija
  Putinas surengė didelę kasmetinę spaudos konferenciją
  Peskovas pavadino Putiną stipriausiu kandidatu
  Oficialiai: Putinas sieks ketvirtojo Rusijos prezidento posto
  Tegai:
  Rusijos prezidento rinkimai, Ksenija Sobčiak, Rusija

  Svarbiausios temos