17:02 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  127

  2010 metais nustojo egzistuoti 689-osios gvardijos naikintuvų aviacijos pulkas ir pavirto eskadrile 7054-osios aviacijos bazės sudėtyje, o šiais metais Rusijos gynybos ministerija nusprendė atnaujinti aviapulką

  VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Rusija ketina atnaujinti legendinį aviapulką Baltijoje.  Jis įsikurs Čkalovo oro uoste Kaliningrado srityje ir spręs Baltijos laivyno oro gynybos uždavinius, rašo Rusijos laikraštis "Izvestija".

  Rusijos gynybos ministerijos duomenimis, sprendimas atnaujinti aviacijos pulką priimtas pagal rusiškos aviacijos kovinio pajėgumo didinimo programą. Pulkas bus suformuotas 72-osios aviacijos bazės eskadrilės pagrindu. Iš pradžių atnaujintas pulkas bus apginkluojamas modernizuotais naikintuvais Su-27, o vėliau gaus naujausių Su-35 eskadrilę.

  Karo istoriko Dmitrijaus Boltenkovo teigimu, 689-asis pulkas taps pagrindine Baltijos saugumo sistemos dalimi.

  "Visų pirma, Su-27 ir Su-35 — tai gaudomieji naikintuvai. Jis sugebės efektyviai apsaugoti Rusijos oro erdvę ne tik nuo lėktuvų ir sraigtasparnių, bet ir nuo dronų ir sparnuotųjų raketų",- teigia istorikas.

  Jis pridūrė, kad Sirijos patirtis parodė, jog atsiradus būtinybei, naikintuvai sugebės labai tiksliai smogti taikiniams žemėje ir ore. Jų arselanas aprūpintas efektyviomis ultragarsinėmis raketomis X-31.

  Iskander, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Даничев

  Rusijos gynybos ministerija nuolat stiprina karines pajėgas Baltijos jūros regione. Anksčiau ten buvo dislokuoti raketų kompleksai "Iskander", o tai sukėlė didelė NATO ir Baltijos valstybių  nerimą.

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad "Iskanderių" dislokavimas Kaliningrado srityje pagrįstas NATO destruktyviais veiksmais. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas paskelbė, kad "Iskanderiai" liks Kalinigrado srityje, kol Rusija įsitikins, kad Europoje kuriama anti rusiška priešraketinė gynybos sitema. Tuo pat metu MAskva daug kartų tikino, kad Rusija neturi jokių planų užpulti bet kokią NATO valstybę ir Aljansas tai puikiai žino.

  Dar šia tema

  JAV: "Iskander" dislokavimas Kaliningrade gresia ES saugumui
  Suomija nesijaudina dėl Rusijos raketų kompleksų Baltijos jūros regione
  Tegai:
  aviacija, naikintuvai, Baltijos jūros regionas, Rusija

  Svarbiausios temos