19:02 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1821
 • RUB90.8256
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  108

  Lietuvoje faktai apie 1991 metų sausio mėnesio tragediją traktuojami vienašališkai, o teismo procesas pagal šią bylą pažeidžia pagrindinius teisingumo principus, mano Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova

  VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad Lietuva politizuoja 1991 metų sausio įvykius ir pavadino žuvusiųjų mirties aplinkybių tyrymus  jų metu "gėdingu šališku teismu".

  "Nepriimtina ir tiesiog amoralu daryti politiką iš žmogaus sielvarto. Jau nekalbant apie tai, kad šiurkščiai iškreipiami faktai, kurie traktuojami vienašališkai, Vilniui palankiu būdu nenaudingu istorinio objektyvumo atžvilgiu. Tai lemia ir neteisinį Lietuvos sostinėje vykdomo gėdingo šališko teismo pobūdį dėl "taip vadinamosios 1991 metų sausio 13-osios bylos", šiurkščiai trypiantį pagrindinius teisingumo principus, visų pirma atgalinio baudžiamojo įstatymo galiojimo suteikimo nepriimtinumą", — sakė Zacharova.

  Užsienio reikalų ministerijos atstovė priminė, kad Rusijos kariuomenės atsargos pulkininkas Jurijus Melas iki šiol neteisėtai laikomas Lietuvos kalėjime.

  Ji taip pat pabrėžė, kad Vilniaus požiūris kelia tik apgailestavimą ir toks būdas "suvesti istorines sąskaitas" su Rusija veda į aklavietę. Zacharova paragino šalies valdžią "perversti puslapį" ir suteikti istorikams galimybę objektyviai išnagrinėti sudėtingus įvykius.

  1991 metų sausio 13-osios naktį Tarybų kariuomenė ir specialiosios pajėgos jėga mėgino nuversti "teisėtą Lietuvos valdžią", 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo TSRS. Tą naktį žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip tūkstantis beginklių žmonių. Sausio 13-oji Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena.

  Dar šia tema

  Sausio 13-ąją Sadūnaitė kirto ne Kremliui, o saviems
  Seimas ketina kompensuoti 50% nuomos išlaidų "Sausio 13-osios didvyriams"
  Sausio 13-oji — šventė su ašaromis akyse
  Sausio 13-osios byloje apklausti daugiau nei 150 liudytojų
  Sausio 13-oji Vilniuje: savivaldybės languose sužibo 600 žvakučių
  Tegai:
  teismas, Sausio 13-osios įvykiai, Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM), Marija Zacharova, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos