15:21 2019 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  Ramzanas Kadyrovas, archyvinė nuotrauka

  Čėčėnija pakomentavo draudimą Kadyrovui atvykti į Lietuvą

  © Sputnik / Саид Царнаев
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  127 0 0

  Lietuvos Migracijos departamentas paskelbė "Magnickio sąrašą", į kurį įrašyti beveik pusšimtis Rusijos piliečių, tarp jų ir Čėčėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas

  VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Čėčėnijos vadovo atstovas spaudai Alvi Karimovas įvertino Vilniaus sprendimą įtraukti Ramzaną Kadyrovą į rusų, kuriems uždraustas įvažiavimas į Lietuvą, sąrašą kaip nevertą dėmesio, praneša RIA Novosti.

  Karimovo teigimu, informacija apie draudimą apsilankyti Lietuvos Respublikoje yra "neverta Kadyrovo dėmesio žinia".

  "Noriu nuliūdinti Lietuvos valdžią, kuri ilgą laiką svajojo, kad Ramzanas Kadyrovas atvyks į Lietuvą. Lietuva niekada nebuvo įtraukta į šalių, kurios nors iš paprasto smalsumo jį domintų, sąrašą", — cituoja RIA Novosti Karimovo žodžius.

  Čėčėnijos vadovo atstovas spaudai pabrėžė, kad jeigu Lietuvos valdžia iš tikrųjų susirūpintų žmogaus teisių gynimu šiame Rusijos regione, ji gautų informacijos, jog Čėčėnijoje "situacija yra kur kas geresnė, nei bet kur pasaulyje, juolab Lietuvoje".

  Karimovo manymu, "bet kuriam protingam žmogui yra aišku, kad šis veiksmas (Lietuvos "Magnickio sąrašas" — Sputnik) — pasigailėtinas gestas, kad įtiktų JAV".

  Pirmadienį Lietuvos Migracijos departamentas paviešino, taip vadinamąjį "Magnickio sąrašą", į kurį įtraukti 49 rusai. Šis sąrašas grindžiamas "Magnickio įstatymu", kuris buvo priimtas pernai analogišku JAV "Magnickio aktu".

  Pagal dokumentą Lietuvos valdžia draudžia užsieniečiui "atvykti į Lietuvos Respubliką ne ilgesniam kaip 5 metų laikotarpiui, jeigu yra rimtas pagrindas manyti, kad užsienio valstybėje užsienietis yra padaręs sunkų ar labai sunkų nusikaltimą asmeniui ir dėl to buvo pažeistos visuotinai pripažintos žmogaus teisės ir laisvės, korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką ar pinigų plovimo požymius atitinkančią nusikalstamą veiką".

  Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas po to, kai buvo priimtas įstatymas, pabrėžė, kad tokie Vilniaus veiksmai gali priversti Maskvą imtis analogiškų priemonių.

  Dar šia tema

  Dalia Grybauskaitė pasirašė Magnickio įstatymą
  Landsbergis siūlo taikyti "Magnickio įstatymą" 44 Rusijos piliečiams
  Lietuva priima savo "Magnickio įstatymą": nusikaltimas neturi sienų
  Tegai:
  Magnickio įstatymas, Ramzanas Kadyrovas, Čėčėnija, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos