07:59 2019 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB75.4433
  Rusijos URM, archyvinė nuotrauka

  Rusija jau žino, kaip atsakys į Lietuvos "Magnickio sąrašą"

  © Sputnik / Наталья Селиверстова
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  11430

  Rusijos URM pareiškė, kad Maskvai nekils problemų surasti lietuvių, kuriems bus uždraustasl atvyktti į Rusiją, nes "jų Lietuvoje gausu"

  VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Rusija paruoš atsaką į Lietuvos "Magnickio sąrašą", kuris bus grindžiamas abipusiškumo principu, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos URM informacijos ir spaudos departamentą.

  "Lietuvos įstatymo leidėjų atviri rusofobiški veiksmai jau seniai nieko nestebina. Lietuva, kaip žinome, nustatė sau pačią nepadoriausią vietą kurdtydama antirusišką isteriją Vakaruose", — skelbia Rusijos URM.

  URM atstovų manymu, Lietuvos "Magnickio įstatymas" jau kurį kartą patvirtina tai, kad Vilnius siekia visais įmanomais būdais įrodyti savo priešiškumą Rusijai. Be to, Rusijos ministerija pabrėžė, kad atsakas į tokius Lietuvos veiksmus bus grindžiamas "abipusiškumo principu". Maskva neturės problemų parinkti kandidatus, kuriems bus uždrausta atvykti į Rusiją, nes "tokių žmonių Lietuvoje šiandien yra labai daug".

  Pirmadienį Lietuvos Migracijos departamentas paviešino vadinamąjį "Magnickio sąrašą", į kurį įtraukti 49 rusai. Šis sąrašas grindžiamas "Magnickio įstatymu", kuris buvo priimtas pernai pagal analogišką JAV "Magnickio aktą".

  Pagal dokumentą Lietuvos valdžia draudžia užsieniečiui "atvykti į Lietuvos Respubliką ne ilgesniam kaip 5 metų laikotarpiui, jeigu yra rimtas pagrindas manyti, kad užsienio valstybėje užsienietis yra padaręs sunkų ar labai sunkų nusikaltimą asmeniui ir dėl to buvo pažeistos visuotinai pripažintos žmogaus teisės ir laisvės, korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką ar pinigų plovimo požymius atitinkančią nusikalstamą veiką".

  Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas po to, kai buvo priimtas įstatymas, pabrėžė, kad tokie Vilniaus veiksmai gali priversti Maskvą imtis analogiškų priemonių.

  Dar šia tema

  Dalia Grybauskaitė pasirašė Magnickio įstatymą
  Landsbergis siūlo taikyti "Magnickio įstatymą" 44 Rusijos piliečiams
  Lietuva priima savo "Magnickio įstatymą": nusikaltimas neturi sienų
  Tegai:
  Magnickio įstatymas, Rusija, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos