20:38 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1137
 • RUB70.0885
  Granatos, archyvinė nuotrauka

  Kariniai ekspertai: Baltijos šalys taps pirmaisiais taikiniais karo atveju

  © CC0 / pixabay.com
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  393

  Kariniai ekspertai perspėja, kad Baltijos šalys dėl suartėjimo su NATO gali tapti taikiniais karinio konflikto atveju

  VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Baltijos šalys, kurios labai suartėjo su NATO ir savo teritorijose dislokavo Aljanso infrastruktūrą, privalo suprasti, kad bet kokio konflikto atveju jos gali tapti taikiniais, praneša RIA Novosti su nuoroda į karinius ekspertus.

  2016 metais NATO viršūnių susitikime, kuris vyko Varšuvoje, Aljanso narės sutarė Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje dislokuoti po tarptautinį sąjungininkų batalioną. Vieną batalioną paprastai sudaro nuo 500 iki 1 tūkstančio karių.

  Lietuvoje daugianacionalinė NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė yra dislokuota Rukloje nuo 2017 metų pradžios. Joje šiuo metu tarnauja daugiau nei 450 Vokietijos, 100 Belgijos, 20 Liuksemburgo, 200 Norvegijos ir per 200 Nyderlandų karių. 2018 metų pradžioje rotacijos pagrindu formuojamą grupę sustiprino Prancūzijos kontingentas. Tokie batalionai dislokuoti Estijoje Tapos miestelyje, jiems vadovauja Didžioji Britanija. Latvijoje Ādaži miestelyje batalionui vadovauja Kanada, o Lenkijoje Orzysz įsikurusiems kariams vadovauja JAV.

  Be to, JAV ketina skirti daugiau nei 200 milijonų JAV dolerių savo karinių bazių, dislokuotų Rytų Europoje, modernizacijai. Laikraščio "Air Force Times" duomenimis, šis finansavimas yra "Europos sutramdymo iniciatyvos" dalis.

  "Mūsų artimiausi kaimynai — Baltijos šalys, jų vadovybė, mano nuomone, privalo aiškiai suprasti savo atsakomybę už šį pasiruošimą karui. Suprasti, kad jie savo veiksmais paverčia taikiniais save, savo tautas, savo šalių infrastruktūrą", — sakė karinis ekspertas, Rusijos pirmojo rango kapitonas Aleksandras Chrolenko.

  Anot jo, siekiant įveikti įtampą, tarp kitko, privalo prisidėti Baltijos šalių visuomenės.

  Seimas ratifikavo susitarimą dėl JAV karių statuso Lietuvoje >>

  "Tauta privalo kažkaip paveikti savo politikus, kurie veda šalis link aklavietės", — teigė Chrolenko.

  Panašią nuomonę išsakė Rusijos raketų ir artilerijos mokslo akademijos narys Konstantinas Sivkovas.

  "Tų šalių, kurios atsiveria NATO kariniams objektams, aš turiu omenyje Gruziją ir kitas šalis, tarp jų ir Baltijos šalis, politikai privalo aiškiai suprasti, kad jie ruošia savo šalių teritoriją, savo tautą ne paprastam karui, o branduoliniam karui", — perspėja Sivkovas.

  Jis taip pat pabrėžė, kad NATO kariniai objektai, dislokuoti Baltijos šalių teritorijose, taps pirmaisiais taikiniais karinio konflikto atveju.

  Dar šia tema

  Lenkija tikisi JAV kontingento šalyje didinimo
  Baltuosiuose rūmuose svarstė dalies karių išvedimą iš Baltijos šalių
  JAV profesorius pasakė, kur gali prasidėti Trečiasis pasaulinis karas
  Tegai:
  karinės pajėgos, JAV karinė technika, NATO priešakinių pajėgų batalionas, batalionas, karas, NATO, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos