20:35 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka

  Zacharova apie "Vatniką": Lietuvoje keistas žodžio laisvės supratimas

  © Sputnik / Евгений Биятов
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  23462

  Internetinio tinklalapio, analogiško Ukrainos "Taikdariui", atsiradimas Lietuvoje provokuoja skilimą visuomenėje ir tiesioginę kovą su kitaip manančiais, teigia Rusijos URM atstovė Marija Zacharova

  VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Bandymai naudoti tinklalapį "Vatnikas" kovai su kitaip manančiais Lietuvoje pažeidžia žodžio laisvės principą, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova.

  "Lietuvoje auga eilinė rusofobijos ir kovos su savo istorijos išraiška. Visa tai jau panašu į totalinę cenzūrą prieš bet kurią alternatyvią nuomonę. Tai visiškai taikoma, beje, svetainės vatnikas.lt atsiradimui, kur skelbiami tų Lietuvos piliečių asmeniniai duomenys, kurie turėjo drąsos išreikšti savo poziciją dėl netolimos praeities įvykių. Tokius "išdavikus" apkaltino "Tarybų Sąjungos ir Kremliaus politikos šlovinimu", įnešė į nurodyto tinklalapio juodąjį sąrašą", — pasakė ji.

  Pasak Zacharovos, tinklalapio atsiradimas rodo, kad Lieutvoje keistai suprantama žodžio laisvė.

  "Labai keista "demokratija" ir keistas žodžio laisvės supratimas. Susidaro įspūdis, kad ji provokuoja skilimą visuomenėje ir tiesioginę kovą su kitaip manančiais", — pabrėžė ji.

  Be to, Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė išreiškė viltį, kad tokios iniciatyvos nebus vystomos Respublikoje.

  Praėjusią savaitę Lietuvoje pradėjo veikti portalas "Vatnikas", skelbiantis informaciją apie lietuvius, kurie, kūrėjų nuomone, neigia svarbius Lietuvos tarybinio ir potarybinio laikotarpių faktus.

  Į "juodąjį sąrašą" patenka tie, kurie "neigia ir menkina svarbius istorinius Lietuvos nepriklausomybės faktus" bei "aukština Sovietų Sąjungos ir Kremliaus politiką", "menkina Lietuvos narystę NATO", kursto nesantaiką tarp Lietuvos Respublikos piliečių, taip pat "platina ir populiarina propagandinius puslapius, užsiimančius aukščiau nurodyta veikla".

  Ukrainoje veikiantis "Taikdarys", kuriuo analogu vadinamas "Vatnikas",  žinomas savo skandalingomis publikacijomis, kuriose viešinami žurnalistų, DLR ir LNR pašauktinių ir kitų piliečių duomenys. Kai kurie žmonės, patekę į šį sąrašą, sulaukė grasinimų. Į "Taikdario" duomenų bazę pateko informacija apie kai kuriuos Rusijos kultūros veikėjus.

  Dar šia tema

  Lietuva pavojuje — "vatnikai" eina!
  Lavrovas tikisi, kad ES nustos aklai klausytis šalių-rusofobių
  Kaip komjaunuolis Linkevičius rusofobu tapo
  Rusofobija — tai kolektyvinė neurozė
  Lavrovas tvoros statybą pasienyje su Kaliningrado sritimi laiko rusofobija
  Tegai:
  žodžio laisvė, žiniasklaida, Marija Zacharova, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos