17:46 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  92

  Pasibaigus tranzito sutarčiai su Ukraina 2019 metais "Gazprom" Europos partneriai norėtų gauti dujas kitais maršrutais, pareiškė Rusijos bendrovės valdyboje

  VILNIUS, sausio 30 — Sputnik. Rusijos bendrovė "Gazprom" siūlė klientams Europos Sąjungoje išsaugoti pristatymų galimybę per Ukrainą po 2019-ųjų, bet jie panoro gauti dujas nauju maršrutu, praneša RIA Novosti su nuoroda kompanijos valdybos pirmininko pavaduotojas Aleksandras Medvedevas.

  Aleksandras Medvedevas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Даничев

  "Aš neatskleisiu vardų, tačiau daugeliui partnerių buvo pasiūlyta galimybė išsaugoti tranzitą per Ukrainą po 2019 metų, bet jie pasakė — ne, ačiū, mes norime gauti dujas kitu maršrutu", — sakė Medvedevas Europos dujų konferencijoje.

  Jis pabrėžė, kad tiekimo apimtys Ukrainos maršrutu bus nustatomos tranzito sąlygomis, o taip pat Europos partnerių paklausa.

  Planuojama, kad "Gazprom" pastatys du naujus dujotiekius dujoms tiekti į Europą. "Nord Stream-2" eis palei Baltijos jūros dugną, o antroji linija "Turkish Stream" — per Juodąją jūrą. Tačiau lieka neišspręstas klausimas dėl naujos sutarties su Ukraina dėl tranzito, kuri turėtų pakeisti senąją (baigiasi 2019 metais).

  Praėjusių metų vasarį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad Rusija gali ir toliau naudoti Ukrainos maršrutą po 2019 metų, jei tai bus ekonomiškai naudinga. Po to "Gazprom" valdybos pirmininkas  Aleksejus Milleris pranešė, kad bendrovė galėtų tiekti dujas per Ukrainą maždaug 15 milijardų kubinių metrų apimtimi per metus.

  Dar šia tema

  EK ir "Gazprom" veda derybas antimonopolinio ginčo byloje
  Lietuva prieš "Gazprom": kova bet kokia kaina tęsiasi
  Lietuva nesutinka su "Gazprom" įsipareigojimais Europos Komisijai
  Politologas: "Gazprom" gali šantažuoti Lietuvos įmones
  Pusė Lietuvos dujų rinkos priklausys "Gazprom"
  Tegai:
  Nord Stream-2, dujų tranzitas, Europos Sąjunga, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos