19:01 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB91.8152
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Tokiu būdu, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) užregistravo kaip kandidatus visus, pateikusius pasirašytus popierius; rinkimų biuletenyje bus aštuonios pavardės

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Rusijos Vyriausioji rinkimų komisija užregistravo televizijos laidų vedėją Kseniją Sobčiak kaip prezidento rinkimų, kurie vyks kovą, kandidatę, praneša RIA Novosti.

  "Rusijos Federacijos Vyriausioji rinkimų komisija nutarė kaip kanditatą į PF prezidento postą užtrgistruoti Sobčiak Kseniją Anatolievną", — rašoma VRK nutarime.

  Už televizijos laidų vedėjos kandidatūrą balsavo 11 komisijos narių, vienas susilaikė. Pati Sobčiak registracijoje nedalyvavo. Kandidato pažymėjimas buvo perduotas jos įgaliotajam asmeniui.

  Putino kandidato pažymėjimas, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik / Антон Денисов

  Sobčiak, kaip kandidatė "prieš visus", balotiruojasi į rinkimus nuo partijos "Pilietinė iniciatyva", kurią įsteigė buvęs Rusijos ekonomikos ministras Andrejus Ničajevas. Kad užsiregistruotų, jai reikėjo surinkti ne mažiau nei 100 tūkstančių parašų, be to, iš kiekvieno regiono galima buvo pateikti ne daugiau nei 2,5 tūkstančių parašų.

  VRK Sobčiak pateikė 104 tūkstančius 929 parašus iš 56 šalies regionų. Vyriausioji rinkimų komisija patikrinimo metu aptiko, kad 798 iš jų yra negaliojantys, tai yra, 1,33% nuo bendro skaičiaus. Didžiausia reikalavimų neatitinkančių parašų dalis negali viršyti 5%.

  Šiuo metu VRK užregistravo visus kandidatus, kurie pateikė parašų lapus ir reikiamus dokumentus. Balsavimo biuleteniuose Rusijos prezidento rinkimuose yra aštuonios pavardės: kandidatas nuo "Rusijos liaudies sąjungos" (ROS) Sergejus Baburinas, Rusijos Federacijos komunistų partijos (KPRF) iškeltas Pavelas Grudininas, Liberalų demokratų partijos (LDPR) lyderis Vladimiras Žirinovskis, savarankiškai besibalotiruojantis dabartinis valstybės vadovas Vladimiras Putinas, Partijos "Piliečių iniciatyva" palaikoma Sobčiak, "Rusijos komunistų" iškeltas Maksimas Suraikinas, "Jabloko" atstovas Grigorijus Javlinskis, "Augimo partijos" kandidatas Borisas Titovas.

  Prezidento rinkimai Rusijoje vyks 2018 metų kovo 18 dieną, rinkimų kampanija prasidėjo gruodžio 18-ąją.

  Dar šia tema

  Sobčiak surinko daugiau nei šimtą tūkstančių parašų registracijai į rinkimus
  Rusijos VRK leido Sobčiak dalyvauti priešrinkiminėje kampanijoje
  Sobčiak pristatė priešrinkiminę programą
  Sobčiak laiko Krymą Ukrainos teritorija
  Kandidatė prieš visus: Sobčiak žengė į kovą už prezidento postą
  Tegai:
  kandidatai į prezidentus, Rusijos prezidento rinkimai, Vyriausioji rinkimų komisija, Ksenija Sobčiak, Rusija

  Svarbiausios temos