12:00 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  112

  Rusijos mašinų gamybos konstruktorius teigia, kad šiuo metu Vakarai neturi nei vienos techninės priemonės, kuria galima būtų priešintis „Iskander-M“ kompleksams

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Vakarų valstybės neturi priemonių priešintis Rusijos taktinių raketų sistemoms "Iskander-M", pareiškė Rusijos "Mašinų gamybos konstruktorių biuro" generalinis konstruktorius Valerijus Kašinas.

  Jis pabrėžė, kad raketų kompleksai yra veiksmingas ginklas, galintis "chirurginiu tikslumu" pasiekti tikslą.

  "Vakarai, iš to, ką mes žinome, ir ką jie anonsuoja, neturi tokių pasiprišinimo priemonių", — sakė Kašinas interviu televizijos kanalui "Zvezda".

  Jo teigimu, "Iskander-M" gali pralaužti priešo priešraketinės gynybos sistemą, tačiau konstruktorius nepabrėžė, kaip tai iš tikrųjų vykdoma.

  "Tai labai rimti žodžiai, todėl apie tai negalima kalbėti nepagrįstai", — pabrėžė Kašinas.

  "Iskander"M" plėtros vadovas Valerijus Drobinoga teigia, kad kompleksai gali būti aprūpintas hipergarsinėmis raketomis, kurios išvysto greitį iki šešių garso greičių. Tuo pat metu išlieka raketos valdomumas ir taikinio sunaikinimo tikslumas.

  Praeitą savaitę paaiškėjo, kad Rusija Kaliningrado srityje dislokavo "Iskander-M".

  "Iskander" — operatyvinis-taktinis raketų kompleksas, gaminamas Rusijoje ir skirtas paleisti trumpo nuotolio, vienapakopes raketas. Ji gali užtikrinti aukšto tikslumo raketų smūgius su garantuotu žalos dydžiu nuo 50 iki 500 kilometrų. Jis gali būti naudojamas įvairiose karo operacijose bet kokiomis sąlygomis, įskaitant atvejus, kai priešas aktyviai naudoja priešraketinę gynybą ir elektroninį karą. Manoma, kad įvairios modifikacijos "Iskander" kompleksus Rusijos kariuomenė eksploatuos 20-30 metų.

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, komentuodamas komplekso "Iskander" dislokaciją Kaliningrado srityje, teigė, kad Rusija niekam negrasina, tačiau turi suverenią teisę dislokuoti ginkluotę bet kurioje savo teritorijos dalyje. Pentagonas pripažino, kad Rusija, dislokuodama "Iskander", nepažeidė dvišalių susitarimų, tačiau jos veiksmai gali sukelti dar didesnę įtampą santykiuose su kaimyninėmis šalimis.

  Dar šia tema

  Buvęs ministras pirmininkas iškritikavo norinčius pagerinti santykius su Rusija
  Grybauskaitė vėl papasakojo kolegoms iš NATO apie Rusijos grėsmę
  NATO šalys laiko "Iskander" Kalingrade grėsme saugumui
  Tegai:
  Iskander, Rusija

  Svarbiausios temos