13:25 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Lietuvos ginklų kontrolės inspektorius kartu su Turkijos inspektorių grupe atlieka karinio vieneto vertinamąjį vizitą

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Lietuvos ginklų kontrolės inspektorius vasario 14 dieną Turkijos vadovaujamos inspektorių grupės sudėtyje lankosi Rusijos 22-ojoje sunkiųjų bombonešių aviacijos divizijoje, dislokuotoje Engelse, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Ginklų kontrolės inspektoriai atliks karinio vieneto vertinamąjį vizitą pagal Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos 2011 metų Vienos dokumentą.

  Vertinamojo vizito metu Lietuvos ir Turkijos ginklų kontrolės inspektoriai išklausys Rusijos divizijos vado pranešimą apie dalinį ir turės galimybę gauti informaciją apie junginyje tarnaujančio personalo skaičių, esamą deklaruojamų orlaivių kiekį, taip pat juos apžiūrėti. Lankydamiesi Rusijos aviacijos bazės padaliniuose ir bendraudami su ten tarnaujančiu kariniu personalu inspektoriai taip pat galės susipažinti su kasdienine vieneto veikla.

  Remiantis vertinamojo vizito metu gauta informacija ginklų kontrolės inspektoriai parengs ir išplatins ESBO šalims ataskaitą, kurioje pateiks vertinimą, kaip Rusija laikosi 2011 metų Vienos dokumento įsipareigojimų.

  Šiemet tai bus pirmasis Lietuvos ginklų kontrolės inspektoriaus vizitas užsienio šalyje. Rusijoje Lietuvos atstovas su vertinamuoju vizitu paskutinį kartą lankėsi 2017 metų sausį, o Rusijos inspektoriai karinę veiklą Lietuvoje tikrino 2017 metų lapkritį.

  2011 metų Vienos dokumentas įpareigoja ESBO priklausančias valstybes kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus ir karinį biudžetą, iš anksto informuoti apie planuojamą stambaus masto karinę veiklą. Valstybės taip pat įsipareigoja priimti savo teritorijoje nustatytą kiekį kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų bei vizitų į karinius dalinius.

  Remiantis 2011 metų Vienos dokumentu, kiekviena ESBO priklausanti šalis turi teisę patikrinti, ar kita šiai organizacijai priklausanti valstybė nevykdo stambaus masto karinės veiklos, apie kurią būtina pranešti iš anksto, ir ar neturi nedeklaruotų karinių pajėgumų.

  Dar šia tema

  Rusijos ir Baltarusijos stebėtojai praskris virš Lietuvos
  Rusijos ambasadorius Danijoje: Baltija veltui laukia Rusijos puolimo
  Tegai:
  sunkiųjų bombonešių divizija, ginklų kontrolė, Turkija, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos