20:57 2020 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB73.6096
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  208

  Trečiadienį Lietuvos radijo ir televizijos komisija metams uždraudė valstybėje "RTR-Planeta" transliaciją

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija sureagavo į televizijos kanalo "RTR-Planeta" transliacijos draudimą, praneša RIA Novosti.

  "Tai nedraugiškas poelgis, tokie veiksmai yra nepriimtini", — skelbia ministerija.

  Trečiadienį Lietuvos radijo ir televizijos komisija metams sustabdė televizijos programos "RTR Planeta" transliaciją.

  Nurodoma, kad šis sprendimas priimtas dėl "šioje programoje besikartojančių ES Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos ir Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo pažeidimų — programos laidose nuolat kurstomos karo, nesantaikos ir tautinės neapykantos idėjos".

  Ritualiniai veksmai: VGTRK apie Lietuvos grasinimus uždrausti rusiškus kanalus >>

  Draudimas įsigalios nuo vasario 23 dienos. Televizijos kanalas turi teisę apskųsti šį sprendimą.

  "RTR-Planeta" tarptautinių santykių direkcijos vadovo pavaduotojo Vladimiro Ždanovo teigimu, Lietuvos komisija faktiškai pareikalavo įvesti cenzūrą, o kanalo vadovybė neketina to daryti.

  "Komisija išreiškė pretenzijas mūsų kanalo programoms, kurios yra analitinio pobūdžio, kur žmonės išsako savo nuomonę. Kad įvykdytume komisijos reikalavimus, iš esmės, mes privalome įvesti kanalo cenzūrą. Mes tam esame nepasiruošę", — pareiškė Ždanovas.

  VGTRK tarptautinių santykių direkcijos vadovas Piotras Fiodorovas trečiadienį  pareiškė, kad Lietuvos žiūrovai turi galimybę žiūrėti Rusijos televiziją internetu, ką, anot jo ir darys, nes "RTR-Planeta" kanalas yra populiarus tarp lietuvių.

  Anksčiau LRTK jau buvo dukart uždraudusi "RTR Planeta" transliaciją trims mėnesiams, o vėliau įpareigojo šį kanalą platinti tik per mokamą paslaugų paketą.

  2016 metų lapkritį komisija jau buvo nutraukusi trims mėnesiams Rusijos televizijos kanalo "RTR Planeta" transliaciją.
  Be to, Komisijos sprendimu "Pirmais Baltijas Kanals" neleidžiama vartoti Lietuvos vardo prekių ženkluose, naudojamuose televizijos programoje "Lietuvos laikas" ir rusų kalba transliuojamoje programoje "Litovskoje vremia".

  LRTK 2017 metų rugsėjo 20 dienos posėdyje priėmė sprendimą riboti laisvą Rusijos televizijos programos "TVCI" priėmimą Lietuvos Respublikos teritorijoje šešiems mėnesiams.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija apkaltino Baltijos šalių valdžią priešišku nusistatymu Rusijos žiniasklaidos atžvilgiu. Anot Rusijos diplomatų, Baltijos šalių puolimas  "ryškiai rodo, ko iš tikrųjų vertas Rygos, Talino ir Vilniaus demokratijos ir žodžio laisvės principų laikymasis".

  Dar šia tema

  Televizijos kanalas RT tapo užsienio agentu JAV
  LRTK pusmečiui riboja Rusijos kanalo "TVCI" transliaciją
  Amerikiečiai supirko Baltijos šalių televizijos kanalus
  Tegai:
  transliavimas, televizija, Lietuvos radijo ir televizijos komisija, RTR Planeta, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos