14:25 2019 Lapkričio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB70.6406
  An-148, archyvinė nuotrauka

  Žiniasklaida sužinojo apie ginčą tarp An-148 pilotų prieš katastrofą

  © AP Photo /
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  183 0 0

  Pilotai iki pat katastrofos momento nesuprato, kodėl jų prietaisai rodo skirtingą greitį, ir, atitinkamai, nesugebėjo pašalinti problemos, pranešė "Kommersant"

  VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Prieš keleivinio lėktuvo An-148 kritimą Maskvos priemiestyje tarp pilotų įvyko žodinis konfliktas, apie ką liudija savirašis prietaisas, praneša leidinys "Kommersant".

  Įrašas yra labai trumpas. Sprendžiant iš jo, prieš pakilimą pilotai susipažino su kontroline juosta, įjungė ir patikrino orlaivio mechanizmų veikimą. Nepaisant to, dėl kažkokios priežasties vyrai neįjungė visiško slėgio imtuvų (PAP) šildymo, iš kurio skaito informaciją greičio jutikliai, nors tai buvo nurodyta instrukcijoje, rašoma straipsnyje.

  Netrukus po kilimo pilotai atkreipė dėmesį į greičio rodiklius, kurie labai skyrėsi ir buvo kritiškai žemi. Po to pilotai pradėjo pyktis, bandydami išspręsti šią problemą. Jie padidino greitį ir bandė pakreipti lėktuvą į žemę. Susidūrimas su žeme buvo lydimas nesuprantamu pilotų riksmu, praneša "Ъ" su nuoroda į šaltinį.

  An-148 lėktuvas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Виталий Аньков

  Pasak leidinio pašnekovo, pilotai iki galo nesuprato didelio greičio rodiklių skirtumo priežasčių, todėl jie nesugebėjo susidoroti su kritiška situacija.

  Straipsnyje rašoma, kad įrašą teko atkurti keletą dienų dėl stipraus juodos dėžės pažeidimo.

  Ketvirtadienį Tarpvalstybinis aviacijos komitetas (TAK) pranešė, kad ekspertai patvirtino informaciją, gautą per pirmojo — parametrų registro iššifravimą. Tada analizė parodė, kad katastrofa, greičiausiai, įvyko dėl duomenų apie skrydžio greitį, kurį pilotai gavo iš prietaisų, neatitikimo.

  Maršrutu Maskva-Orskas sekmadienį, vasario 11 dieną, skridęs oro linijų bendrovei "Saratov Airlines" priklausęs Antonov An-148 keleivinis lėktuvas nukrito praėjusius vos kelioms minutėms po pakilimo iš Maskvos Domodedovo oro uosto. Visi juo skridę žmonės — 65 keleiviai ir šeši įgulos nariai — žuvo.

  Dar šia tema

  Rusija gali pristabdyti An-148 lėktuvų eksploataciją
  Maskvos priemiestyje sudužo keleivinis lėktuvas, žuvo 71 žmogus
  Turkijoje lėktuvas įstrigo purve ant kriaušio krašto
  Suomijos lėktuvas, skridęs į Helsinkį, skubiai grįžo į Rygos oro uostą
  Britanijos lėktuvnešis prakiuro, praėjus dviem savaitėms nuo paleidimo
  Tegai:
  lėktuvo katastrofa, lėktuvas, Rusija

  Svarbiausios temos