04:08 2021 Kovo 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Vieno mėnesio amžiaus lokiuką priglaudė reabilitacijos centras; kai mažylis paaugs, bus paleistas į gamtą

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Nežinomi asmenys paliko vieno mėnesio himalajinį lokiuką prie medžioklės priežiūros centro durų Rusijos Primorės krašte, jį apgyvendino reabilitacijos centre, praneša organizacija "Centras "Tigras".

  "Tokio mažo augintinio reabilitacijos centre Aleksejevkos kaime dar nebuvo. Pas mus apsigyveno vieno mėnesio himalajinis lokiukas. Jis buvo pakištas prie medžioklės priežiūros centro durų, o iš ten buvo perkeltas į reabilitacijos centrą. Mėnesio amžiaus lokiukas yra patinas ir sveria 2400 gramų. Jis buvo pakankamai nušertas, matyt, jį atnešė iškart aptikę", — sakoma pranešime.

  Kol kas mažylio dienos režimą sudaro iš miegas, maistas ir trumpalaikis aktyvumas. Lokiukas šeriamas pieno mišiniu iš butelio kas keturias valandas. Miega jis apšiltintame name-urve.

  Ekspertai tikisi išauginti jį sveiką ir grąžinti į mišką.

  Centras "Tigras" buvo atidarytas 2012 metų rugsėjį. Nuo to laiko čia reabilitacijoje buvo 10 tigrų ir vienas Afrikos liūtas. Aštuoni tigrai buvo paleisti į gamtą, penki iš jų prisitaikė ten. Pirmoji patelė, Pelenė, 2015 metų gruodį buvo užfiksuota su dviem tigriukais. O tigrai Boria ir Svetlaja,  paleisti į gamtą 2014 metais, sudarė porą, vėliau Svetlaja buvo ufiksuota su palikoniais.

  Be to, centre periodiškai atliekama vietinių gyventojų išgelbėtų lokiukių našlaičių ir kitų laukinių gyvūnų reabilitacija.

  Dar šia tema

  Laukinis lokys pasivaikščiojo po parduotuves Kalifornijoje
  Meškiukai žaidžia su zoologijos sodo darbuotojais Krasnojarske
  Balta meška ir ledinės maudynės
  Tegai:
  himalajinis lokiukas, lokys, Primorė, Rusija

  Svarbiausios temos