19:56 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  176

  Rusijos užsienio reikalų ministras nusiginklavimui skirtoje spaudos konferencijoje sakė, kad JAV veiksmai siekiant išsaugoti branduolinį ginklą Europoje trukdo branduoliniam nusiginklavimui

  VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. JAV kariuomenė rengia Europą taktinio branduolinio ginklo naudojimui prieš Rusiją, praneša "RIA Novosti" su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą.

  Nusiginklavimui  skirtoje spaudos konferencijoje Ženevoje jis atkreipė dėmesį į tai, kad amerikiečiai trukdo branduoliniam nusiginklavimui, nes laiko nestrateginius branduolinius ginklus Europoje ir vykdo "bendrą atominę misiją".

  "Visiems turėtų būti aišku, kad tokiu būdu JAV kariuomenė rengia Europos šalių ginkluotasias pajėgas taktinio branduolinio ginklo naudojimui prieš Rusiją", — sakė ministras.

  Lavrovas išreiškė viltį, kad Europa atmes JAV branduolinio ginklo dislokaciją, "be to, priklausantį vienintelei valstybei, kuri jau panaudojo jį prieš Hirosimos ir Nagasakio gyventojus".

  Užsienio reikalų ministras taip pat pabrėžė, kad Rusija neturi dislokuoto taktinio branduolinio ginklo ir netobulina jo taikymo. Pasak jo, parengti naudojimui branduoliniai ginklai Europoje kalba apie agresyvią Jungtinių Amerikos Valstijų poziciją.

  Vasario pradžioje Pentagonas paskelbė naują JAV branduolinę doktriną. Remiantis dokumentu, amerikiečiai ketina panaudoti visame pasaulyje aviaciją, galinčią gabenti branduolinius šovinius, įskaitant F-35 orlaivius. Maskvoje teigiama, kad nauja Amerikos branduolinė doktrina yra antirusiško pobūdžio.

  Dar šia tema

  Lavrovas įvertino perversmą Ukrainoje kaip Europos gėdą
  Tegai:
  branduolinis ginklas, Sergejus Lavrovas, Europa, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos