03:11 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  179

  Neįvardintas Rusijos žiniasklaidos diplomatinis šaltinis paskelbė, kad šalyje jau prasidėjo strateginės paskirties raketų komplekso "Avangard", apie kurį pasakojo Putinas, serijinė gamyba

  VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Rusijoje pradėta hipergarsinio raketų komplekso "Avangard" serijinė gamyba. Tai RIA Novosti patvirtino diplomatinis šaltinis.

  Agentūros pašnekovas pabrėžė, kad Maskvos partneriams Vakaruose laikas suprasti, kaip atrodo nauja realybė. Pasak jo, nauja technologija sugeba pasiekti aukštuosius atmosferos sluoksnius hipergarsiniu greičiu, būtent dėl to ji yra nepažeidžiama  priešlėktuvinės ginkluotės ir priešraketinės gynybos priemonėmis.

  Taip pat RIA Novosti šaltinis patvirtino, kad aviacijos raketų kompleksas "Kinžal" jau pasiekė kariuomenę.

  Didžiosios Britanijos žinisklaida "Metro" pasiūlė savo pavadinimą naujam kompleksui.

  "Mes norėtume pasiūlyti savo pavadinimą nenugalimam "Avangard" — "Šėtono nuotaka", — parašė leidinys.

  Apie kompleksą "Avangard" Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas papasakojo ketvirtadienį, sakydamas metinę kalbą parlamentui. Kitą dieną po Putino kalbos Pentagonas pareiškė, kad jau 2019 metais pradės savo hipergarsinės raketos bandymus.

  Vasario pradžioje Pentagonas paskelbė naują JAV branduolinę doktriną. Pagal šį dokumentą, amerikiečiai ketina panaudoti visame pasaulyje aviaciją, galinčią gabenti branduolinius šovinius, tame tarpe ir F-35 orlaivius. Maskvoje teigiama, kad nauja Amerikos branduolinė doktrina yra antirusiško pobūdžio.

  Dar šia tema

  JAV Rusijai sutramdyti kuria naują branduolinę kovinę galvutę
  Rusijos branduolinis ginklas kelia didžiausią grėsmę JAV saugumui
  Tegai:
  hipergarsinė raketa, raketų kompleksas "Avangard", apsiginklavimas, Rusija

  Svarbiausios temos