16:46 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos prezidento rinkimai 2018 (44)
  49

  Pasak kandidatės į prezidentus, Ukrainos valdžios institucijos užkirto kelią "vieninteliam Rusijos politikui, palaikančiam jos suverenumą", "legaliai" aplankyti šalį

  VILNIUS, kovo 11 — Sputnik. Kandidatė į Rusijos prezidento postą, televizijos vedėja Ksenija Sobčiak atsakė į Ukrainos URM vadovo Pavlo Klimkino žodžius apie "politinę širofraniją" dėl jos kreipimosi į Ukrainos ambasadą dėl leidimo įvažiuoti į Krymą.

  "Labai nesinori atsakyti aukščiausiam suverenios valstybės pareigūnui "pats toks" stiliuje, bet susimąstykite: Ukrainos valdžios institucijos neleido vieninteliam rusų politikui, palaikančiam jų nacionalinį suverenumą, aplankyti jų šalį griežtai laikantis jos įstatymų… tai kam iš mūsų šizofrenija?" — parašė Sobčiak Instagram.

   

  Vasario pabaigoje Sobčiak kreipėsi į Ukrainos ambasadą, kad gautų leidimą aplankyti Krymą, kurį ji laiko Ukrainos dalimi.

  Klimkinas pavadino tai "politine šizofrenija". Jo teigimu, tai būtų "teisėtas įvažiavimas, kad vykdytų nelegitimią rinkimų kampaniją okupuotoje teritorijoje".

  Praėjusių metų rudenį partijos "Pilietinė iniciatyva" kandidatė pavadino Krymą Ukrainos teritorija. Po to, buvusi Krymo prokurorė, Valstybės Dūmos deputatė nuo "Vieningosios Rusijos" Natalija Poklonskaja pareiškė, kad Sobčiak žodžiai apie regioną demonstruoja nepagarbą Krymo gyventojų pasirinkimui. Vėliau kandidatė pripažino, kad dauguma Krymo gyventojų nori būti Rusijos sudėtyje, todėl  atiduoti pusiasalį Ukrainai nepavyks.

  Krymas buvo prijungtas prie Rusijos teritorijos 2014 metų kovą po referendumo, kurio metu 96,77% Krymo piliečių ir 95,6% Sevastopalio gyventojų pasisakė už  prisijungimą prie Rusijos Federacijos.

  Rusijos prezidento rinkimai vyks kovo 18 dieną.

  Temos:
  Rusijos prezidento rinkimai 2018 (44)

  Dar šia tema

  Kerštas už Žirinovskį: Maskvos centre įvyko išpuolis prieš Sobčiak
  Sobčiak apliejo Žirinovskį vandieniu debatų metu po jo keiksmažodžių
  VRK užregistravo Sobčiak kaip prezidento rinkimų kandidatę
  Sobčiak surinko daugiau nei šimtą tūkstančių parašų registracijai į rinkimus
  Rusijos VRK leido Sobčiak dalyvauti priešrinkiminėje kampanijoje
  Tegai:
  Rusijos prezidento rinkimai, Ksenija Sobčiak, Pavlo Klimkinas, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos