12:56 2019 Kovo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  Aleksejus Puškovas, archyvinė nuotrauka

  Bejėgiškumo ir pykčio isterija: Puškovas apie kreipimąsi į ES dėl "Nord Stream 2"

  © Sputnik / Владимир Федоренко
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  8131

  Rusijos senatorius įsitikinęs, kad Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos kreipimasis į Europos valstybių parlamentų vadovus dėl "Nord Stream 2" neturės įtakos įvykių eigai

  VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas pavadino Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos ir Moldovos parlamentų vadovų kreipimąsi į savo kolegas iš kitų ES valstybių dėl "Nord Stream-2" "bejėgiškumo ir pykčio isterija", praneša RIA Novosti.

  "Penkių valstybių, nesusijusių su "Nord Stream-2", deputatai pasisakė už jo (duojotiekio — Sputnik) statybas. Nemanau, kad tai turės įtakos įvykių eigai: Rusijos dujų poreikis Europoje auga ir augs. Bejėgiškumo ir pykčio isterija", — Twitter parašė Puškovas.

  Kovo 11-ąją Latvijos ir Lenkijos parlamentų vadovai kartu su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu pasirašė kreipimąsi į Europos valstybių parlamentų vadovus dėl "Nord Stream 2".

  Laiške teigiama, kad energetinis saugumas yra pagrindinis veiksnys, siekiant vieningos ir klestinčios Europos, todėl būtina investuoti į jos infrastruktūrą, ypač dujų jungtis ir papildomus dujotiekius, leisiančius skatinti gamtinių dujų tiekimo šaltinių įvairovę.

  Anksčiau šį dokumentą pasirašė Ukrainos ir Moldovos parlamentų vadovai.

  "Nord Stream-2" projektas (antrasis dujotiekis iš Rusijos į Vokietiją  Baltijos jūros dugnu) numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas. Naują dujotiekį planuojama pastatyti iki 2019-ųjų pabaigos šalia "Nord Stream".

  Vienintelis "Nord Stream 2 AG" akcininkas yra "Gazprom". Europos partneriai — "Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — savo ruožtu įsipareigojo kartu finansuoti 50% "Nord Stream-2", t.y. po 950 milijonų eurų kiekviena įmonė.

  "Gazprom" suteiks likusią lėšų pusę — 4,75 milijardų eurų. Tuo pačiu metu projekto dalyviai planuoja padengti 70% investicijų, pritraukdami finansavimą per įvairius projektus. Bendra projekto kaina yra 9,5 milijardai eurų.

  Dar šia tema

  "Nord Stream 2" operatorius papasakojo, ką darys, jei Danija vetuos planą
  Ekspertas: Lietuvos išėjimas iš "Eurogas" apsunkins "Nord Stream-2" statybą
  Lietuva pasitraukė iš "Eurogas" dėl projekto "Nord Stream - 2"
  Tegai:
  Nord Stream-2, Aleksejus Puškovas, Rusija

  Svarbiausios temos