00:38 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  253

  Atsikratydama TSRS kariams pastatytų paminklų, Baltijos šalių ir Lenkijos valdžia stengiasi kruopščiai "išvalyti informacinį lauką", kad jaunimas kalidingai suprastų istoriją

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Lietuvos valdžia vykdo didelio masto istorijos perrašymo kampaniją, ketvirtadienį spaudos konferencijos metu tvirtino Rusijos URM atstovė spaudai Marija Zacharova.

  Taip ji pakomentavo Sputnik Lietuva klausimą apie Vilniaus savivaldybės reikalavimus pašalinti paminklinius akmenis nuo Raudonosios ir Rusijos imperijos kariuomenių karių kapų Antakalnio kapinėse.

  "Tai istorijos perrašymo kmpanijos dalis. Paminklai — tai atminties vizualizacija. Ne visi skaito, ne visi kreipiasi į istorines kronikas. Jei anksčiau jaunosios kartos sužinodavo apie įvykius iš savo protėvių istorijų, šiandien natūrali istorinė atmintis šeimoje prarandama, nes nėra liudytojų", teigė Zacharova.

  Anot jos, šiuo metu Baltijos šalyse ir Lenkijoje bandoma "išvalyti informacinį lauką", kad būtų pateiktos  "naujos koncepcijos, pakeista Antrojo pasaulinio karo istorija". Zacharova pabrėžė, kad kartais valdžia sąmoningai reklamuoja bandymus perrašyti istoriją, tačiau kartu toleruoja vandalizmą prieš paminklus.

  "Yra hibridinių bandymų, kai valdžios institucijos daro viską, kad išvengtų montavimo, pasirašo dokumentus dėl karių indėlio, tačiau kai kurie (viešieji — Sputnik) judėjimai palaiko griovimą, todėl vyksta vandalizmo išpuoliai", — pabrėžė ji.

  Vilniaus savivaldybė pareikalavo, kad Lietuvos visuomeninė organizacija "Užmiršti kariai" iki balandžio mėnesio pašalintų paminklinius akmenis nuo Raudonosios ir Rusijos imperijos kariuomenių karių kapų Antakalnio kapinėse.

  Antakalnio kapinėse palaidoti Rusijos imperijos kariuomenės kariai, kurie žuvo 1915 metais Vilniaus gynybos metu. Taip pat ten ilsisi 2011 metais Švenčionių rajone aptiktų Raudonosios armijos karių palaikai.

  2013 metais organizacija gavo  Vilniaus savivaldybės leidimą perlaidoti šešių tarybinių karių palaikus. Vėliau organizacija gavo nutarimą, jog jos veiksmai nebuvo iki galo suderinti su valdžia.

  Šių metų spalį Antakalnio kapinių teritorija įtraukta į Kultūros paveldo registrą. Todėl vėliau organizacija „Užmiršti kareiviai" gavo baudą.

  Dar šia tema

  "Užmiršti kareiviai" prašo paaiškinti tarybinių karių statusą Lietuvoje
  Organizacija "Užmiršti kareiviai" nubausta už tarybinių karių perlaidojimą
  Tegai:
  tarybinis paminklas, istorija, Užmiršti kareiviai, Marija Zacharova, Rusija

  Svarbiausios temos