13:16 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  183

  Paralyžuojanti medžiaga galėjo būti tiekiama iš šalių, kuriose nuo 1990 metų pabaigos buvo tiriamos projekto "Novičiok" medžiagos, teigia Rusijos užsienio reikalų ministerija

  VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Labiausiai tikėtini dujų kilmės šaltiniai — Didžioji Britanija, Slovakija, Čekija, Švedija ir, galbūt, JAV, — sakė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  "Kaip buvo padaryta išvada apie konkrečią Rusijos pėdsaką, jei jie nepateikė mums šių mėginių. Nes, logiškai, jie neturi šios medžiagos, neturėtų turėti. Su kokiais mėginiais jie palygino, kad padarytų šią išvadą?" — pasakojo Zakharova televizijos kanale "Rusija 24".

  Pasak jos, išvada leidžia manyti, kad Londone yra medžiagos mėginių.

  Zacharova pabrėžė, kad labiausiai tikėtini dujų šaltiniai yra tos šalys, kuriose nuo 1990-ųjų pabaigos buvo atlikti projekto "Novičiok" medžiagų tyrimai, tai yra Didžioji Britanija, Slovakija, Čekija, Švedija ir Jungtinės Amerikos Valstijos.

  Ji pridūrė, kad galima nustatyti, kurios šalys sukūrė dujas, jei britų ekspertai pateiks jų formulę.

  Londonas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алекс Макнотон

  Be to, Zacharova pabrėžė, kad Rusija niekada nevykdė cheminio ginklo su kodiniu pavadinimu "Novičiok" tyrimų. Pasak jos, Didžiosios Britanijos valdžios institucijos sąmoningai naudoja šį pavadinimą, kad susietų ją su Rusija.

  Kovo 4-ąją buvusį Pagrindinės žvalgybos agentūros karininką Sergejų Skripalį ir jo dukrą Juliją rado be sąmonės prie prekybos centro Solsberyje. Londonas teigia, kad jie buvo apnuodyti kovine "Novičiok" klasės nervus paralyžuojančia medžiaga. Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa May tvirtina, kad "prie apnuodijimo prisidėjo Rusija".

  Kovo 14 dieną JK ministrė pirmininkė paskelbė, kad išsiunčia 23 Rusijos diplomatus ir nutraukia visus aukšto lygio ryšius. Rusijos URM paneigė kaltinimus. URM ministras Lavrovas teigia, kad visi kaltinimai yra nepagrįsti. Kovo 17 dieną Rusijos URM personomis non grata paskelbė 23 Didžiosios Britanijos ambasados darbuotojus ir pareikalavo, kad jie paliktų Rusijos teritoriją per savaitę.

  2006 metais buvęs PŽA pulkininkas Sergejus Skripalis nuteistas 13 metų kalėjimo už šnipinėjimą Jungtinės Karalystės naudai. Tačiau vėliau jam suteikta malonė ir jis iškeistas į dešimt žmonių, sulaikytų JAV.  Po to jam suteiktas prieglobstis JK.

  Tegai:
  "Novičiok", Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM), Didžioji Britanija, Rusija

  Svarbiausios temos