08:22 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
  92

  Anksčiau Didžiosios Britanijos URM vadovas Borisas Džonsonas išplatino savo straipsnį, kuriame kalbėjo apie "ryšį" tarp Rusijos prezidento rinkimų ir "Skripalio bylos"

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Rusijos URM oficiali atstovė Marija Zacharova pakomentavo Didžiosios Britanijos URM vadovo Boriso Džonsono straipsnį "The Telegraph", kuriame jis pareiškė, kad tarp Rusijos prezidento rinkimų ir buvusio GRU pulkininko Sergejau Skripalio nunuodijimo yra ryšys.

  "Kam reikalinga nauja melo ir išpuolių porcija, įgyvendinta Britanijos diplomatijos "naujoko"? Atsakymas aiškus — faktų nėra, o šturmuodamas dar vieną dugną Borisas Džonsonas stengiasi išgelbėti Teresos May garbę", — Facebook pasidalino Zacharova.

  Rusijos URM atstovė priminė, kad May "nubaudė" Maskvą ir išsiuntė diplomatus "ne tik prieš tyrimo pabaigą, o, iš esmės, iki jo pradžios". Šiuo atveju visa informacija apie Skripalio nunuodijimą Solsberyje yra slapta, pabrėžė Zacharova.

  Jos manymu, Forin-ofiso (Britanijos URM — Sputnik) vadovas sugalvojo Rusijai "motyvą". Tuo tarpu motyvus turėjo Londonas ir jo NATO partneriai, bet ne Maskva. Zacharova teigia, kad savo straipsniu Džonsonas stengėsi užgniaužti Maskvos raginimus suteikti duomenų bendram Rusijos ir Britanijos "Skripalio bylos" tyrimui.

  Ji priminė, kad kovo 20 dieną tokių duomenų yra suteikta "lygiai nulis — be pagaliukų ir kablelių".

  Zacharova pabrėžė, kad net Skotland Jardas pareiškė, jog tyrimas užtruks kelis mėnesius, o Cheminio ginklo draudimo organizacija skelbė, kad norint išanalizuoti nuodus, kuriais buvo nunuodyti Skripalis ir jo dukra, prireiks ne mažiau trijų savaičių. Tačiau Britanijos Vyriausybė, Zacharovos teigimu, surado kaltininkus per kelias valandas.

  "Taigi, šie oficialaus Londono informacinia išpuoliai suprantami — užsižaidė, apsimelavo ir įklimpo", — mano Rusijos URM atstovė.

  Skripalio byla

  Rusijos ir Didžiosios Britanijos santykiai pablogėjo dėl buvusio GRU pulkininko Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos nunuodijimo.

  Kovo 4-ąją buvusį Pagrindinės žvalgybos agentūros karininką Sergejų Skripalį ir jo dukrą Juliją rado be sąmonės prie prekybos centro Solsberyje. Londonas teigia, kad jie buvo apnuodyti kovine "Novičiok" klasės nervus paralyžuojančia medžiaga. Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa May tvirtina, kad "prie apnuodijimo prisidėjo Rusija".

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)

  Dar šia tema

  Išsiunčiami diplomatai išvyko iš Rusijos ambasados Londone
  JK gynybos ministras rekomenduoja Rusijai "pasitraukti ir užsičiaupti"
  "Pasiilgote?": ant Didžiosios Britanijos URM pastato pasirodė Putino projekcija
  Tegai:
  melagingas pranešimas, informacinis karas, melas, Borisas Džonsonas, Sergejus Skripalis, Marija Zacharova, Didžioji Britanija, Rusija

  Svarbiausios temos