22:56 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Kemerovo prekybos centre (21)
  73

  Pasak kompanijos, užsiimančios signalizacijos projektavimu, vadovo Igorio Polozinenko, sistema galėjo būti išjungta tik "fiziškai"

  VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Saugumo sistema Kemerovo priekybos centre "Zimniaja vyšnia" buvo apsaugos darbuotojų išjungta likus 15 minučių iki gaisro,  praneša RIA Novosti su nuoroda į bylos figūrantą, kompanijos, užsiimančios signalizacijos projektavimu vadovą Irogį Polozinenko.

  "2018 metų kovo 25 dieną 15:55 (11:55 Maskvos laiku) sistema buvo geros techninės būklės. Kiek man žinoma, sistema buvo apsaugos darbuotojų atjungta fiziškai", — papasakojo jis teismo salėje.

  Pasak jo, planinis įrangos tikrinimas įvyko kovo 20 dieną ir jokių klaidų signalizacijos darbe aptikta nebuvo. Pasak Polozinenko, tai patvirtinantys dokumentai buvo perduoti į Kemerovo srities tyrimo komitetą. Be to, jis pabrėžė, kad saugumo sistema turėjo veikti 24 valandas, net trumpojo sujungimo metu arba visiškai atjungus energijos tiekimą.

  Tačiau sargybinio, tariamai išjungusio signalizaciją, tėvas papasakojo, kad įspėjimo sistema neveikė savaitę iki tragedijos. Pasak jo, sūnus skundėsi, kad signalizacija suveikdavo klaidingai ir po to, kaip jis pranešė apie tai savo viršininkams, ją išjungė. Tai įvyko kovo 18 dieną.

  "Tuo pačiu metu pats sūnus negalėjo jos išjungti, nes net nežino, kaip tai padaryti", — sakė Igoris Antiušinas interviu RT.

  Jis taip pat pridūrė, kad prasidėjus gaisrui jo sūnus buvo darbo vietoje ir, pastebėjęs dūmus, nubėgo į ketvirtą aukštą. Pasak Aniušino, nei jo sūnus, nei kiti du sargybiniai nieko negalėtų padaryti.

  Rusijos vadovas Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Дружинин

  RF Tyrimo komitetas inicijavo baudžiamąją bylą ir pareiškė kaltinimus penkiems sulaikytiesiems: bendrovės- savinikės techniniam direktoriui, patalpų, kuriuose įvyko įsidegimas, nuomininkui, organizacijos, aptarnaujančios signalizaciją darbuotojui ir vadovui, o taip pat apsaugininkui, atjungusiam įspėjimo sistemą.

  Kovo 25-ąją Kemerovo prekybos centre "Zimniaja vyšnia" kilo gaisras, kuris nusinešė 64 žmonių gyvybes, tarp jų 41 vaikas, dešimtys žmonių nukentėjo. Kovo 28-oji Rusijoje paskelbta nacionalinio gedulo diena.

  Pagal aukų skaičių, Kemerovo gaisras yra vienas iš keturių didžiausių per 100 metų kartu su tokiais kaip 1999 metų gaisras Samaros vidaus reikalų departamente, kur žuvo 57 žmonės, Krasnodaro krašte 2007 metais gaisras kilo senelių pieglaudoje, žuvo 63 žmonės; 2009 metais Permėje naktiniame klube "Chromaja lošad" žuvo 153 žmonės.

  Temos:
  Gaisras Kemerovo prekybos centre (21)

  Dar šia tema

  Kemerove regiono vicegubernatorius atsiklaupęs paprašė žmonių atleidimo
  Putinas paskelbė nacionalinį gedulą dėl tragedijos Kemerove
  Lietuvos gyventojai atnešė gėlių prie Rusijos ambasados po tragedijos Kemerove
  Putinas pranešė apie gaisro priežastis Kemerove
  Mačiau šokančius pro langus vaikus: liudytojai apie gaisrą Kemerove
  Tegai:
  aukos, gaisras, Kemerovas

  Svarbiausios temos