12:58 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Kemerovo prekybos centre (21)
  171

  Vilniuje prie Baltojo tilto susirinko maždaug šimtas žmonių, kad pagerbtų mirusiųjų atminimą ir išreikštų palaikymą aukų artimiesiems ir draugams

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Vilniaus gyventojai pagerbdami žuvusiųjų gaisro metu priekybo centre "Zimniaja višnia" atminimą paleido baltus balionus, praneša RIA Novosti.

  Informacija apie akciją pasklido socialiniuose tinkluose. Apie šimtą lietuvių susirinko trečiadienio vakarą prie Baltojo tilto norėdami paminėti tragedijos aukas ir išreikšti savo palaikymą aukų artimiesiems ir draugams.

  Публикация от snow_LT (@snow_lt) 28 Мар 2018 в 10:34 PDT

   

  "Mes atėjome palaikyti Kemerovą, vaikai žuvo. Tai didžiulis praradimas. Sunku įsivaizduoti, kad šiais laikais gali kilti problemų su saugos technika", — papasakojo RIA Novosti sostinės gyventoja Žana.

  Anksčiau pranešta, kad lietuviai  prie Rusijos ambasados Vilniuje  neša gėlių, minkštų žaislų, baltų balionų, kad pagerbtų mirusiųjų atminimą. Rusijos diplomatinėje atstovybėje išvakarėse buvo atversta gedulo knyga, joje užrašus paliko Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Lietuvos stačiatikių bažnyčios atstovai, tautiečių bei veteranų organizacijos atstovai.

  Gaisre prekybos centre "Zimniaja višnia" Kemerove žuvo 64 žmonės, tarp jų buvo 40 vaikų. Pagal aukų skaičių, Kemerovo gaisras yra vienas iš keturių didžiausių per 100 metų, tarp kurių 1999 metų gaisras Samaros vidaus reikalų departamente, kur žuvo 57 žmonės, Krasnodaro krašte 2007 metais  kilęs gaisras  senelių pieglaudoje, žuvo 63 žmonės; 2009 metais Permėje naktiniame klube "Chromaja lošad" žuvo 153 žmonės.   

  Temos:
  Gaisras Kemerovo prekybos centre (21)

  Dar šia tema

  Signalizacija Kemerovo PC buvo atjungta iki gaisro, pareiškė bylos figūrantas
  Kemerove regiono vicegubernatorius atsiklaupęs paprašė žmonių atleidimo
  Putinas paskelbė nacionalinį gedulą dėl tragedijos Kemerove
  Lietuvos gyventojai atnešė gėlių prie Rusijos ambasados po tragedijos Kemerove
  Putinas pranešė apie gaisro priežastis Kemerove
  Tegai:
  aukos, akcija, Kemerovas, Vilnius

  Svarbiausios temos