17:52 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  197

  Anglies terminalo statybos Murmansko srityje leis perorientuoti Rusijos eksportą iš Baltijos valstybių uostų, mano Rusijos transporto ministerijos atstovai

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Anglies perkrovos komplekso "Lavna" statybos kolo įlankos pakrantėje prasidėjo penktadienį Murmansko srityje, praneša RIA Novosti.

  Rusijos transporto ministras Maksimas Sokolovas užkasė kapsulę į terminalo fundamentą.

  Jo teigimu, projektas leis ne tik atskleisti regiono tranzitinį potencialą, bet ir teigaimai paveiks Rusijos transporto sistemą. Ministras pabrėžė, kad terminalo statybos padės išspręsti Rusijos eksportuotojų iš Baltijos šalių ir Ukrainos perorientavimo problemas.

  Sokolovas teigia, kad tos apimtys, kurių pasieks terminalo infrastruktūra jau pirmajame statybų etape, o tai 18 mln. tonų, leis pakankamai greitai užbaigti Baltijos šalių ir Ukrainos uostų naudojimą.

  Transporto ministras pabrėžė, kad projektas domina tokias dideles įmones kaip "Gazprom", "Rosneft", "Novatek", "Fosagro".

  Be anglies terminalo statybų taip pat bus pastatyta geležinkelio šaka, kuri sujungs gyvenvietę "Vykhodnaja" su terminalu. Be to, projektas numato laivų sausiems krovininiams prieplaukų statybas. Į projektą investuota apie 25 mlrd. Rusijos rublių (virš 350 mln. eurų).

  Anglies perkrovos komplekso statybos suskirstytos į du etapus. Planuojama, kad 2020 metais terminalo metų apyvarta sieks 9 milijonų tonų. O jau 2021 metais krovinių apyvarta padidės iki 18 milijonų tonų per metus.

  Dar šia tema

  Latvija pasiglemš dalį Lietuvos tranzito
  Baltarusijos tranzitas gali palikti Klaipėdos uostą
  Lietuva tikisi didesnio krovinių iš Kinijos srauto per Klaipėdos uostą
  Tegai:
  krovinių vežimas, uostas, eksportas, Baltijos šalys, Rusija

  Svarbiausios temos