15:05 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Kemerovo prekybos centre (21)
  48

  Nacionalinės gvardijos duomenimis, privačios apsaugos įmonės darbuotojai, kuriuos turėjo patikrinti Licencijų ir leidimų išdavimo bei valstybės kontrolės centras, buvo visiškai nepasiruošę nepaprastiems įvykiams

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Rusijos Nacionalinės gvardijos vadovybė paprašė patraukti baudžiamajon atsakomybėn savo pareigūnus, kurie turėjo kontroliuoti prekybos centro "Zimniaja višnia" Kemerovo mieste apsaugą, rašo laikraštis "Kommersant".

   Straipsnyje sakoma, kad Nacionalinės gvardijos direktorius Viktoras Zolotovas pavedė savo pavaldiniams siųsti tinkamą kreipimąsi į Tardymo komitetą. Tyrimas gali paliesti Kemerovo Licencijų ir leidimų išdavimo bei valstybės kontrolės centro darbuotojus.

  Po tragedijos prekybos centre "Zimniaja višnia" Nacionalinė gvardija atliko tarnybinį patikrinimą. Paaiškėjo, kad Licencijų ir leidimų išdavimo bei valstybės kontrolės centro darbuotojai neparuoštiems apsaugininkams leido dirbti masinio žmonių buvimo objektuose, kuriems taikomi sustiprinti antiteroristiniai reikalavimai.

  Anot laikraščio, prekybos centro apsauga buvo vykdoma neteisėtai. Privati apsaugos organizacija "Apsaugos centras" neturėjo teisės teikti apsaugos paslaugas, korios buvo numatytos sutartyje su prekybos centru. Apsaugininkai neturėjo jokio parengimo dirbti nepaprasto įvykio metu.

  "Kadangi jokio parengimo apsaugininkai neatliko, jie nebuvo pasiruošę tokiai situacijai ir elgėsi taip, kaip elgėsi", — cituoja "Kommersant" Zolotovo patarėjo Aleksandro Chinšteino žodžius.

  Pasak jo, vienas iš apsaugininkų nepanaudojo perspėjimo sistemos, vėliau pasakęs, kad jis "paprasčiausiai sumišo", kiti negalėjo padėti lankytojams evakuoti, atrakinti avarinius išėjimus.

  Be to, privati įmonė neturėjo teisės naudotis pavojaus mygtuku, nors sutartyje su prekybos centru buvo parašyta apie greitojo reagavimo grupių atvykimą pagal iškvietimą pavojaus mygtuku.

  Nacionalinės gvardijos centrinio biuro teigimu, Kemerovo Licencijų ir leidimų išdavimo bei valstybės kontrolės centro darbuotojai negalėjo nežinoti šių faktų, nes visos privačios apsaugos įmonės siunčia paslaugų sutartis į Nacionalinę gvardiją.

  Kaip mano Nacionalinės gvardijos vadovybė, dabar Tardymo komitetas turi teisiškai įvertinti Licencijų ir leidimų išdavimo bei valstybės kontrolės centro darbuotojų veiksmus.

  Gaisras keturių aukštų prekybos centre "Zimniaja vyšnia" Kemerove kilo kovo 25 dienąŽuvo 64 žmonės, tarp jų 41 vaikas. Užsiliepsnojimo židinys buvo viršutiniame aukšte, kuriame buvo įsikūrę keli kino teatrai ir vaikų žaidimų aikštelės su pramogomis.

  Temos:
  Gaisras Kemerovo prekybos centre (21)

  Dar šia tema

  Kemerovo, mes su tavimi: įvairių šalių gyventojai pagerbė gaisro aukų atminimą
  Signalizacija Kemerovo PC buvo atjungta iki gaisro, pareiškė bylos figūrantas
  Putinas pranešė apie gaisro priežastis Kemerove
  Tegai:
  gaisras, Rusijos nacionalinė gvardija, Kemerovas, Rusija

  Svarbiausios temos