18:57 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Ryga pažeidė rusakalbių piliečių teises ir laisves, uždrausdama mokymą mokyklose tautinių mažumų kalbomis, teigia Rusijos Valstybės Dūmos deputatai

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Rusijos Federacijos Valstybės Dūma priėmė pareiškimą dėl nepriimtinumo panaikinti mokyklinį išsilavinimą tautinių mažumų kalbomis Latvijoje ir pasiūlė įvesti specialias ekonomines priemones prieš Latviją, praneša RIA Novosti.

  Kaip teigia Valstybės Dūma, Ryga pažeidė rusakalbių piliečių teises ir laisves, o tai turėtų sukelti sankcijų, numatytų Rusijos įstatyme "Dėl specialių ekonominių priemonių", taikymą.

  Pagal įstatymą Rusijos valdžios institucijos gali apriboti ar uždrausti Latvijai ir jos piliečiams tam tikrus finansinius sandorius, keisti eksporto ir importo muitus, sustabdyti tarptautinius prekybos susitarimus ir kitas tarptautines sutartis Rusijos užsienio ekonominių santykių srityje.

  © Ruptly
  Rygoje vyko mitingas, ginant rusų mokyklas Latvijoje

  Be to, deputatai teigia, kad Latvija yra Europos Sąjungos ir Europos Tarybos narė, tačiau tuo pat metu pažeidžia principus, kurių laikosi dauguma civilizuotų šalių. Drausdama rusų kalbą mokyklose, Ryga parodo nepagarbą valstybės teritorijoje gyvenantiems žmonėms.

  Valstybės Dūma planuoja perduoti savo pareiškimą Rusijos vyriausybei, JT, JTO Parlamentinei Asamblėjai, Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijai, ESBO, Europos Tarybos generaliniam sekretoriui, taip pat Europos Tarybos ir Latvijos Seimo parlamentams.

  Balandžio 2 dieną Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis pasirašė įstatymą dėl tautinių mažumų mokyklų perėjimo į mokymą latvių kalba. Pagal dokumentą, visos mokyklos Latvijoje turės visiškai atsisakyti mokymo rusų ir kitomis kalbomis.

  Dar šia tema

  Latvijoje siūloma tautinėms mažumoms suteikti teisę pasirinkti mokymo kalbą
  Latvijos premjeras pritaria papildomų pamokų rusų kalba idėjai
  Tegai:
  rusų mokykla, tautinės mažumos, rusų kalba, Latvija, Rusija

  Svarbiausios temos