12:17 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Kemerovo prekybos centre (21)
  91

  Naujame vaizdo įraše užfiksuotos pirmosios gaisro minutės, kai žmonės pradeda bėgti iš vaikų aikštelės

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Rusijos Tardymo komitetas paviešino naujus stebėjimo kamerų vaizdo įrašus iš Kemerovo prekybos centro "Zimniaja vyšnia". Vaizdo įrašas parodo pirmąsias 64 žmonių gyvybes pražudžiusio gaisro minutes. Matyti, kaip žmonės panikuoja ir stengiasi kuo greičiau palikti vaikų aikštelę, kur prasidėjo gaisras.

  Kamera užfikasvo, kad po kelių sekundžių po įsiliepsnojimo patalpose dingo elektra ir prekybos centro lankytojams teko ieškoti išėjimo tamsoje.

  Gaisras keturių aukštų prekybos centre "Zimniaja vyšnia" Kemerove kilo kovo 25 dieną. Žuvo 64 žmonės, tarp jų 41 vaikas. Gaisro židinys buvo viršutiniame aukšte, kuriame buvo įsikūrę keli kino teatrai ir vaikų žaidimų aikštelės su pramogomis.

  Pasibaigus pirmiesiems ikiteisminio tyrimo renginiams buvo nustatyta, kad likus savaitei iki tragedijos prekybos centre buvo išjungta automatinė signalizacijos sistema, o rankinis gesinimo režimas nebuvo suaktyvintas.

  Po tragedijos Kuzbaso gubernatorius Amanas Tulejevas atleido savo pavaduotoją Alekseją Zeleniną ir vidaus politikos departamento vadovę Niną Lopatiną. Balandžio 1 dieną ir pats krašto vadovas atsistatydino.

  Gaisre prekybos centre "Zimniaja višnia" Kemerove žuvo 64 žmonės, tarp jų 41 vaikas. Pagal aukų skaičių, Kemerovo gaisras yra vienas iš keturių didžiausių per 100 metų, tarp kurių 1999 metų gaisras Samaros vidaus reikalų departamente, kur žuvo 57 žmonės, Krasnodaro krašte 2007 metais  kilęs gaisras  senelių pieglaudoje, jo metu žuvo 63 žmonės; 2009 metais Permėje naktiniame klube "Chromaja lošad" žuvo 153 žmonės.

  Temos:
  Gaisras Kemerovo prekybos centre (21)

  Dar šia tema

  Paviešintas Kemerovo prekybos centro lankytojų evakuacijos vaizdo įrašas
  Estijos premjeras pasiūlė pagalbą Kemerovo tragedijos aukų šeimoms
  Kemerovo, mes su tavimi: įvairių šalių gyventojai pagerbė gaisro aukų atminimą
  Rygos merija skyrė 50 tūkst eurų žuvusiųjų Kemerovo tragedijoje šeimoms
  Tegai:
  vaizdo įrašas, gaisras, Kemerovas

  Svarbiausios temos