22:16 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (179)
  111

  Rusijos gynybos ministras tvirtina, kad NATO kartu su JAV ties Rusijos vakarine siena dislokavo 10 tūkstančių karių

  VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. JAV ir NATO dislokavo palei vakarines Rusijos sienas puolimo grupuotę, sudarytą iš 10 tūkstančių karių, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos gynybos ministrą Sergejų Šoigų.

  "Šiandien Baltijos šalyse ir Lenkijoje jau yra dislokuotas 10 tūkstančių kontingentas, turintis visų rūšių puolančius ginklus. Suaktyvėjo JAV ir kitų NATO šalių laivynų veikla Juodojoje ir Baltijos jūrose, išaugo Šiaurės Atlanto Aljanso pratybų ir treniruočių skaičius, bei jie akivaizdžiai yra antirusiškojo pobūdžio", — sakė Šoigu.

  Antradienį JAV Donaldo Trampo ir Baltijos šalių prezidentų susitikimo metu, valstijos įsipareigojo suteikti karinę paramą. JAV valdžios institucijos ketina suteikti Baltijos respublikoms beveik 100 milijonų JAV dolerių (daugiau  kaip 81 mln.eurų) paramos įsigyti didelio kalibro šaudmenis ir daugiau kaip 70 milijonų JAV dolerių (beveik 56 mln. eurų) pratyboms ir įrangai.

  Kariniai NATO padaliniai šalia Rusijos sienų stovės neribotą laiką >>

  2016 metais NATO viršūnių susitikime, kuris vyko Varšuvoje, Aljanso narės sutarė Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje dislokuoti po tarptautinį sąjungininkų batalioną.
  Pareiškimai apie "Rusijos grėsmę" periodiškai skamba iš Vakarų politikų lūpų, dažniausiai tai sako Lenkijos ir Baltijos valstybių valdžia. Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija nieko nepuolė ir nesiruošia pulti. Pasak užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO tai gerai žino, bet tiesiog naudojasi proga išdėstyti daugiau įrangos ir batalionų netoli Rusijos sienų.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (179)

  Dar šia tema

  Švedijos ekspertai įvertino, ar NATO gali apsaugoti Baltijos šalis nuo Rusijos
  RF atsakė į NATO raginimą atskleisti duomenis apie "Iskander" Baltijos šalyse
  NATO kariai generuoja baimę ir smurtą Baltijos šalyse
  Dislokavus NATO padalinius Baltijos šalys tapo JAV įkaitais
  Tegai:
  NATO priešakinių pajėgų batalionas, batalionas, "Rusijos grėsmė", NATO, Rusija

  Svarbiausios temos