19:21 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Alkesejus Puškovas, archyvinė nuotrauka

  Puškovas žino, kas "užsakė" Skripalių apnuodijimą

  © Sputnik / Владимир Федоренко
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (107)
  18540

  Anot senatoriaus, kalta ta šalis, kuri išsiuntė daugiausia Rusijos diplomatų

  VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Aktyviausiu dalyviu ir, matyt, antirusiškos kampanijos "Skripalio byla" iniciatoriumi buvo JAV, trumposios spaudos konferencijos metu pareiškė Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas.

  Didžiojoje Britanijoje, Solsberio mieste, kovo 4 dieną buvo apnuodyti britų šnipas, buvęs GRU pareigūnas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija Skripal. Britanija tvirtina, kad prie apnuodijimo prisidėjo Rusijos valstybė, kuri pasinaudojo nuodingąja medžiaga A234. Maskva kategoriškai neigia kaltinimus.

  "Pažiūrėkite, kas aktyviausiai dalyvavo šioje kampanijoje, kas išsiuntė daugiausiai diplomatų — šią antirusišką kampaniją pradėjo JAV", — cituoja parlamentarą RIA Novosti.

  Jis pabrėžė, kad, nepaisant to, jog Londonas aktyviai vykdo antirusišką kovą Europos erdvėje, už jo akivaizdžiai stovi JAV.

  "Be Jungtinių Valstijų Britaniją palaikytų ne daugiau kaip 10 šalių", — pabrėžė Puškovas.

  Be to, jis pabrėžė, kad laukia naujos melagingų naujienų porcijos Britanijos spaudoje, kai Solsberio incidento tyrimo žlugimas bus teisinamas kokiais nors žvalgybiniais duomenimis ir taip toliau.

  "Pats faktas, kad Julija Skripal atsigavo, leidžia suabejoti nervus paralyžiuojančių dujų taikymu", — sakė Puškovas.

  Jis taip pat pasidalino savo įžvalgomis, neva 50 metrų nuo Skripalių atstumu stovėjo kažkoks specialiųjų tarnybų pareigūnas, kuris per pirmas 10 minučių davė jiems priešnuodį. Tačiau šiuo atveju reikėjo tiksliai žinoti, nuo kokios medžiagos reikalingi priešnuodžiai.

  Antradienį JK laboratorijos "Porton Down" specialistai patvirtino, kad nesugebėjo nustatyti nervus paralyžiuojančios medžiagos, kuria buvo apnuodytas buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis, kilmės. Tą pačią dieną Britanijos URM pripažino, kad išvada apie Maskvos prisidėjimą buvo pagrįsta šališku informacijos įvertinimo pargrindu.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (107)

  Dar šia tema

  Rusijos URM paaiškino, kodėl NATO naudinga "Skripalio byla"
  Žiniasklaida pranešė apie ''slaptą'' Skripalio dukros banko sąskaitą
  Britanijos policija pareiškė, kad Skripalius galėjo apnuodyti grikiais
  Tegai:
  nuodingosios medžiagos, Sergejus Skripalis, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos