18:32 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  97

  Rusija laikosi nuomonės, kad NATO pastangos visai nedidina saugumo situacijos regione

  VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. NATO pastangos teikti karinę pagalbą Baltijos valstybėms nepadidina saugumo Europoje, pareiškė Rusijos URM vadovo pavaduotojas Aleksandras Gruško.

  Baltieji rūmai įsipareigojo suteikti Baltijos šalims 170 mln. JAV dolerių (daugiau nei 138 mln. eurų) vertės karinę paramą. Tai turėtų sustiprinti Estijos, Latvijos ir Lietuvos nacionalinių ginkluotųjų pajėgų ir nacionalinių saugumo pajėgų gebėjimus.

  "JAV laikosi dvigubos linijos, viena vertus, stiprina flangą Rytuose ir ruošia dirvą galiai projektuoti, kita vertus, ir tai akivaizdu, verčia sąjungininkus laikytis griežtų Vašingtono reikalavimų padidinti karinį biudžetą iki 2 proc. Čia pastebimas JAV susidomėjimas tuo, kad už šiuos pinigus būtų įsigyti JAV ginklai", — RIA Novosti cituoja Gruško.

  Taip Rusijos URM atstovas pakomentavo JAV prezidento Donaldo Trampo pažadą Baltijos šalių prezidentams suteikti karinę paramą.

  Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik / Григорий Сысоев

  Gruško dar kartą pabrėžė Rusijos poziciją šiuo klausimu.

  "Mūsų pozicija yra aiški, mes remiamės prielaida, kad visos šios pastangos, kurias mes matome iš NATO pusės, ne pagerina saugumą, bet, priešingai, silpnina jį", — sakė diplomatas.

  Vašingtonas pasiruošęs skirti Lietuvai, Latvijai ir Estijai papildomą karinę paramą — 170 milijonų JAV dolerių, apie tai keturių valstybių lyderiai susitarė antradienį, auksčiausiojo susitikimo metu Vašingtone. Planuojama, kad lėšos bus panaudotos ginkluotei, karinei technikai įsigyti bei pratyboms.

  Dar šia tema

  Espertas: JAV tikisi didelių dividendų už teikiamą karinę paramą Baltijos šalims
  Trampas nenuvylė Grybauskaitės: JAV pažadėjo tęsti karinę paramą Baltijos šalims
  Konvertoplanai Baltijos šalyse: ką veikia JAV specializuotosios pajėgos Rusijos pasienyje
  Ekspertas: JAV nori grąžinti savo karius į Baltijos šalis, nes bijo Rusijos
  Tegai:
  Europos atgrasymo iniciatyva, karinė parama, Baltijos šalių saugumas, saugumas, NATO, Baltijos šalys, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos