03:20 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  160

  Kai Teresa Mei dirbo vidaus reikalų ministre, Londonas atmetė didžiausią skaičių prašymų išduoti nusikaltėlius

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Rusijos generalinė prokuratūra paskelbė susirašinėjimą su Didžiosios Britanijos ministre pirmininke Teresa Mei, kai ji buvo Britanijos vidaus reikalų ministerijos vadovė, RIA Novosti papasakojo generalinio prokuroro pavaduotojas Saakas Karapetianas.

  Pavyzdžiui, 2010 metais generalinio prokuroro pavaduotojas išsiuntė Mei laišką dėl "netinkamo britų valdžios institucijų Boriso Berezovskio byloje dalyvaujančių dalyvių saugumo užtikrinimo". Šis laiškas, kaip ir daugelis kitų, liko be atsako.

  Tuo metu Londonas atmetė didžiausią skaičių prašymų išduoti nusikaltėlius, teigė prokuratūros atstovai.

  "Per pastaruosius penkiolika metų kompetentingoms Didžiosios Britanijos institucijoms buvo išsiųsti 83 prašymai išduoti asmenis, kad jie būtų patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Iš šio skaičiaus 72 asmenys kaltinami padarę nusikaltimą arba jau buvo nuteisti už grobstymą iš Rusijos Federacijos bendrai sumai apie 500 mlrd. rublių (daugiau nei 7 mlrd. eurų)", — sakė Karapetianas.

  Jo teigimu, iš šių prašymų 60 jau atmesti, iš jų 55 — dėl pabėgėlio statuso ar politinio prieglobsčio suteikimo.

  Karapetianas pabrėžė, kad Londono veiksmai dėl Skripalio bylos privertė Rusiją atskleisti duomenis apie Jungtinės Karalystės nenorą bendradarbiauti ankstesniose garsiose bylose.

  Dar šia tema

  Rusijos prokuroras pažadėjo atskleisti Berezovskio neteisėtos emigracijos detales
  Tegai:
  Rusijos generalinė prokuratūra, Didžioji Britanija, Rusija

  Svarbiausios temos