01:50 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
  33

  Maskva visai nepatenkinta informacija, kuria Londonas pateikė apie Skripalių apnuodijimo aplinkybes

  VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Maskva nėra patenkinta Londono atsakymais į klausimus apie situaciją, susijusią su Sergejaus Skripalio ir jo dukters Julijos apnuodijimą, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos atstovą Cheminio ginklo draudimo organizacijoje.

  "Žinoma, mums reikės laiko išsamesnei analizei. Pirmas įspūdis — britai neatsakė į svarbiausius klausimus, kuriuos mes uždavėme", — paaiškino Rusijos atstovai organizacijoje.

  Nuolatinė Rusijos atstovybė Cheminio ginklo draudimo organizacijoje priduria, kad šiuo metu rengiami galimi tolesnių veiksmų variantai.

  "Bet kokiu atveju mes sieksime esminių atsakymų dėl svarbių mums aspektų", — priduria Rusijos atstovai.

  Maskva balandžio 13 dieną kreipėsi į Londoną ir primygtinai reikalavo skubiai pateikti informaciją apie Skripalių apnuodijimo aplinkybes ne vėliau kaip 17 dieną. Didžioji Britanija, remdamasi Cheminio ginklo draudimo konvencija, pažadėjo atsakyti per dešimt dienų.

  Balandžio 23 dieną Rusijos diplomatai gavo britų atsakymus šiuo klausimu.

  Skripalio byla

  Kovo 4-ąją buvęs Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) pareigūnas pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija buvo rasti be sąmonės prie prekybos centro Solsberyje. Britanijos valdžia nustatė, kad jie buvo apnuodyti medžiaga A234. Be to, Londonas teigia, kad prie apnuodijimo prisidėjo Rusija.

  Baisiausios nuodingosios medžiagos >>

  Britanijos valdžia mano, kad Skripaliai galėjo buvo apnuodyti nervus paralyžuojančia medžiaga, sukurta pagal programą "Novičiok". Maskva pareiškė, kad nei Tarybų Sąjungoje, nei Rusijoje niekada nebuvo cheminio ginklo sukūrimo programos pavadinimu "Novičiok".

  Maskva kategoriškai neigia visus kaltinimus. Be to, Rusija ne kartą siūlė Britanijai suteikti paramą, tiriant šią bylą. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad kaltinti Rusiją prisidėjimu prie "Skripalio bylos" be įrodymų yra nepriimtina.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)

  Dar šia tema

  Daily Mirror: prie Skripalio apnuodijimo prisidėjo buvęs FSB pareigūnas
  Jungtinė Karalystė atskleidė naujus "Skripalio bylos" duomenis
  G7 šalys paragino Rusiją "skubiai atsakyti" į klausimus "Skripalio byloje"
  Tegai:
  "Skripalių byla", Didžioji Britanija, Rusija

  Svarbiausios temos