10:20 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1016
 • RUB77.9343
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  72

  Korporacija jau daug kartų teigė, kad yra pasiruošusi tiekti Europai tiek dujų, kiek reikės

  VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. "Gazprom" neatmeta "Nord Stream-3" statybų, antradienį pareiškė kompanijos vadovybės pirmininko pavaduotojas Aleksandras Medvedevas.

  "Korporacija daug kartų sakė, kad yra pasirengusi tiekti Europai tiek dujų, kiek reikia. Turime įrodytas atsargas, turime transportą, statome naujus transporto maršrutus. Jei Europa deklaruos savo poreikius, bus pasirengusi pasirašyti reikiamas sutartis, aš neatmetu, kad dar reikės naujų dujų transportavimo projektų, pvz., "Nord Stream-3"", — interviu "Rossija 24" sakė Medvedevas.

  Anksčiau buvo pranešta, kad "Gazprom" atidžiai stebi situaciją, kai sumažėjo gamybos apimtis Groningene dėl bendro apimčių kiekio sumažėjimo Europos Sąjungoje.

  Groningenas — didžiausias Europos dujų telkinys, įsikūręs Nyderlanduose. Iki 2022 metų Groningeno dujų gamyba bus sumažinta beveik perpus — nuo 21,6 mlrd. kubinių metrų per metus iki 12 mlrd. kubinių metrų; iki 2030 metų — visiškai sustabdyta.

  Rusijos dujų tiekimas į tolimą užsienį

  2016 metais "Gazprom" padidino dujų tiekimą į užsienį 12,5 proc. — daugiau nei 179,3 mlrd. kubinių metrų, tai buvo istorinis maksimumas. 2017 metais pasiektas naujas rekordas — 194,4 mlrd. kubinių metrų.

  Žiniasklaida papasakojo, kaip Rusija išgelbės Europą nuo šalčių >>

  "Gazprom" Europos importo dalis viršija 60 proc. Anot Medvedevo, dujų paklausa auga ne tik tarp naujų klientų, bet ir tarp tokių tradicinių bendrovės partnerių, kaip Austrija. Per artimiausius dvejus metus "Gazprom" produktų eksportas į užsienio šalis įveiks 200 mlrd. kubinių metrų ribą. Taip yra dėl to, kad kitais metais planuojama pradėti dujų tiekimą Kinijai ("Sibiro jėga") ir Europai ("Nord Stream-2").

  Dar šia tema

  Danija pripažįsta, kad negali užkirsti kelio "Nord Stream-2"
  Lietuva ir Kijevas susitarė kartu "kovoti" su "Nord Stream-2"
  Suomija išdavė abu privalomus leidimus "Nord Stream-2" statyboms
  Merkel ragina išaiškinti Ukrainos vaidmenį "Nord Stream-2" įgyvendinime
  "Šiaurės srautas–2": tiesimo kryptis ir privalumai
  Tegai:
  dujų tiekimas, Nord Stream-2, Gazprom, Rusija

  Svarbiausios temos